Reklama
laser_kontra_prezbiopiaAż 85 proc. Polaków nie wie, co to jest prezbiopia – wynika z najnowszych badań Centrum Badania Opinii Społecznej, zaprezentowanych w Warszawie podczas konferencji prasowej poświęconej tej dolegliwości wzroku. Prezbiopia, zwana też starczowzrocznością, to dotyczący wszystkich naturalny proces utraty zdolności akomodacyjnych oka. Pojawia się najczęściej po 40. roku życia i powoduje trudności z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Podczas konferencji zaprezentowano także najnowszą metodę leczenia prezbiopii – zabieg laserowy IntraCOR, podczas którego laser działa na oko przez zaledwie około 15 sekund. Jak podkreślił dr Jan Staniewicz z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził laserową korekcję tą metodą, zabieg ten odbywa się wewnątrzrogówkowo, bez naruszenia integralności zewnętrznych tkanek oka i jest bezbolesny. Rezultaty zastosowania metody IntraCOR są niemal natychmiastowe – pacjenci mogą czytać bez okularów już następnego dnia po zabiegu.

Zabieg IntraCOR przeprowadza się za pomocą lasera femtosekundowego (femtosekunda to jedna biliardowa część sekundy), wykonując pięć nacięć wewnątrzrogówkowych w kształcie pierścieni. Krótkie impulsy lasera (mierzone właśnie w femtosekundach) wywołują proces fotodysrupcji – tkanki rogówki trafione wiązką lasera ulegają przemianie w gazowe pęcherzyki, które następnie wyparowują. Rogówka nabiera dzięki temu pożądanego kształtu, nie zmieniając jednocześnie swojej grubości.

AM

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo