Reklama
elita_w_amaroTo było ekskluzywne przyjęcie elit dyplomatów, intelektualistów i, jak to określono w zaproszeniu, „ludzi tworzących współczesną historię Polski”.

Na zaproszenie redaktora Włodzimierza Krzyżanowskiego (dziennikarza, podróżnika, od wielu lat współpracującego z korpusem dyplomatycznym i konsularnym akredytowanym w Polsce), jego żony Grażyny oraz Wojciecha Modesta Amaro (jednego z najlepszych kucharzy w Europie) oraz jego żony Agnieszki, we wtorek 13 września do niedawno otwartej restauracji Atelier Amaro na warszawskiej Agrykoli przybyło ponad 250 osób.

Przy dźwiękach muzyki Chopina i innych klasyków, granej na żywo przez pianistów usytuowanych pod jednym z najstarszych drzew w Parku Ujazdowskim bawiono się jeszcze długo po północy.
Reprezentowane były bodaj wszystkie ambasady, w absolutnej większości przez samych ambasadorów. Dla niektórych, nowo przybyłych, jak np. ambasadorów Egiptu, Tunezji czy Wielkiej Brytanii, było to pierwsze polskie przyjęcie, w którym uczestniczyli.
Na przyjęciu świat nauki reprezentowała liczna grupa profesorów, na czele z Prezesem Polskiej Akademii Nauk, prof. Michałem Kleiberem i prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Byli obecni m.in. światowej sławy chirurdzy – prof. Bogusław Frańczuk, traumatolog z Krakowa, dr Andrzej Otto ze szpitala MSWiA w Warszawie oraz kardiolog dr Jan Kaiser. Środowisko ekonomistów reprezentował m.in. senator prof. Marek Rocki oraz Jan Kulczyk.

Swoją obecnością zaszczycił także kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, który bawił się głównie w towarzystwie czołówki czeskich pilotów-oblatywaczy pp. Borisa Langa, Jana Ptacka i Honzy Libo.
Świat sportu reprezentowali m.in. Irena Szewińska, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Jerzy Engel i Apoloniusz Tajner.
Tuż przed północą, przy akompaniamencie pianina i z nietypowym dla siebie recitalem, wystąpił Michał Wiśniewski.

WK

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo