Reklama
Podczas wyjazdu zorganizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej Litwy – dla dziennikarzy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER, miałem przyjemność wizytować i ocenić stan przygotowań do sezonu letniego 2011 w miejscowościach Połąga, Śvientoji, Kłajpeda, Juodkrante, Preila, Prevalka i Nida.

Muszę z satysfakcją stwierdzić, że wszystkie miejscowości na całym wybrzeżu morskim Litwy są wyśmienicie przygotowane do zbliżającego się sezonu letniego 2011. Dla gości czekają nowe obiekty hotelowe, gastronomiczne, rozrywkowe z atrakcjami dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przy głównym deptaku ciągnącym się prosto na długie i szerokie molo. Nowe ścieżki rowerowe, odrestaurowane deptaki, aleje spacerowe, miejsca zabaw i rozrywki sprzyjają dobremu, często aktywnemu spędzeniu czasu. Wiele obiektów zostało odrestaurowanych. Dotyczy to szczególnie starych drewnianych willi z okresu międzywojennego. Liczne kwatery prywatne w domkach jednorodzinnych oferują swoje usługi dla mniej zamożnych turystów. Wszędzie panuje porządek i rzucająca się na każdym kroku czystość. Ceny pobytu w obiektach są umiarkowane i dostępne na każdą kieszeń. Plaże szerokie, piaszczyste, wybrzeże porośnięte starymi lasami sosnowymi. Panuje tu specyfi czny mikroklimat i świetne warunki do wypoczynku i regeneracji zdrowia. Takie możliwości zapewnia przede wszystkim największy kurort nadmorski jakim jest Połąga.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo