Reklama
slub_ksiecia_alberta_1„Dawno, dawno temu…” – tak zaczyna się niemal każda bajka. Jednak historia, o której opowiemy, jest w pełni osadzona w rzeczywistości – wydarzyła się bowiem całkiem niedawno. 1 i 2 lipca cały świat oglądał ślub książęcej pary z Monako. „Świat Elit” był świadkiem tej ceremonii.

On – Albert II, 53-letni następca tronu Księstwa Monako i ulubieniec jego obywateli. Ona – 33-letnia Charlene Wittstock, miła i skromna dziewczyna, była pływaczka z Afryki Południowej. Poznali się w 2000 roku na międzynarodowych zawodach pływackich w Monako, jednak ofi cjalnie wystąpili razem dopiero 6 lat później, podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie. Książęce zaręczyny ogłoszono w czerwcu 2010 roku. Narzeczeni deklarowali, że ich celem jest założenie rodziny i doczekanie się potomstwa. To bardzo ważne, ponieważ tylko spełnienie tych warunków zapewnia Albertowi II prawo do zatrzymania tronu.

Monakijczycy już wątpili w to, że słynący z licznych podbojów miłosnych książę Albert kiedykolwiek się ożeni, dlatego podczas uroczystości ślubnych nie kryli swojej radości. Tym bardziej, że jak sami mówią: „jego wybranka została przez naród zaakceptowana, a co więcej – obdarzona jego sympatią”.

W ramach uroczystości towarzyszących temu wielkiemu wydarzeniu, w przeddzień ślubu cywilnego odbył się koncert kalifornijskiej grupy rockowej Th e Eagles, wykonawców ulubionej piosenki książęcej pary – „Hotel California”.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo