Reklama
poglady_i_podgladyDon’t worry, pani Anito
Nie lubię oglądać smutnej, prawie płaczącej twarzy kobiety. Tym bardziej, jeśli jest to twarz piękna. Dlatego też z przejęciem oglądałem w TVN24 panią redaktor Anitę Werner, martwiącą się przez długie kwadranse, czy to aby na pewno został zabity bin Laden, czy też – przez przypadek bądź przez pomyłkę – ktoś inny.
Można było oczywiście zawierzyć Amerykanom, że dopadli terrorystę, ale przecież doświadczona redaktorka zna z pewnością rosyjskie powiedzenie „dawieraj no prawieraj”, dlaczego też pytanie: „czy to był rzeczywiście bin Laden” zadawane, jako najważniejsze, każdemu rozmówcy, stało się oczywistością.
Sadzę, że dociekliwość pani redaktor znajdzie swoje ujście w kolejnych podejrzeniach związanych z czyjąś śmiercią. Podpowiadam: Czy Elvis Presley naprawdę nie żyje? Czy w berlińskim bunkrze rzeczywiście znaleziono zwłoki Adolfa Hitlera? Bo, że Lenin w Rosji jest wiecznie żywy, to powszechna prawda. Szukajcie, a znajdziecie…

Wesoły salonowy ksiądz
Lubię z kolei patrzeć na ludzi zadowolonych z siebie, a w szczególności z tego, co się powiedziało. Ot, choćby ksiądz Sowa w programie „Tak jest”.
Nazywany „księdzem salonowym” – zapewne z uwagi na piękne maniery – zna się na wszystkim. W każdym razie robi takie wrażenie, bowiem nie zdarzyło się, aby choćby na jedno pytanie odparł: nie wiem.
A najlepiej ksiądz zna się na sprawach kobiet i problemach lewicy. Z diabolicznym (a fe) uśmieszkiem mówi o rodzeniu dzieci, zabiegach usuwania ciąży, in vitro; a także słabościach lewicy. Chciałoby się te słabości porównać choćby ze słabościami kościoła, ale na salonach się o tym przecież nie rozmawia.
A prowadzący program redaktorzy wpatrują się w księdza Sowę jak w święty obrazek, przyjmując każde jego słowo jak dogmat. Plusem prowadzących jest jednak to, że nie rozmawiają z księdzem, klęcząc.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo