Reklama
kolorowe_dylematyWbrew pozorom kolor samochodu jest rzeczą ważną. I dla nabywcy, i dla producenta. Ci superpoważni muszą trzymać fason i nie mogą sobie pozwolić na radosną twórczość – kanarkowa limuzyna? Ten numer nie przejdzie. Na szczęście vany mogą być kolorowe.

Verso S – van do miasta
Nowa Toyota Verso S mogłaby być czerwona, zielona lub żółta. Czy będzie? Zobaczymy lada moment. Ten miejski minivan nie ma lordowskich ambicji; ma być autem wygodnym, dobrze spisującym się i w drodze, i w mieście. To jedyny samochód w tej klasie o długości poniżej 4 metrów, co pozwala na spokojne manewry w wąskich uliczkach i na parkingach. A w środku sporo miejsca dla pasażerów i bagażnik na 430 litrów (po złożeniu siedzeń – 1338). Liczne schowki i podłokietniki uzupełniają wnętrze, a rarytasem jest nowiutki system multimedialny z 6-calowym wyświetlaczem. Verso S zobaczymy z dwoma ekonomicznymi silnikami: benzynowym 1,33 o mocy 99 KM i dieslem 1,4 D-4D o mocy 90 KM. Wszystkie wersje Verso S (Terra, Luna, Premium) wyposażone są w 6-stopniową, manualną skrzynię biegów. Możliwości swobodnej konfiguracji wyposażenia – mnostwo. Cena – od 57.600 zł.

Nietypowa limuzyna
Rzadko się zdarza, że klasyczne limuzyny pojawiają się w radosnych kolorach. No, chyba, że ktoś je lekko „poprawi”. Tak jest z cieszącą się dużą popularnością oplowską Insignią. W wersji OPC Unlimited może być czerwona, a nawet biała!
Ten model dostępny jest w trzech wersjach nadwozia: czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy hatchback oraz Sports Tourer OPC kombi. Co ciekawe w skład pakietu Unlimited wchodzi kurs bezpiecznej jazdy na torze testowym Opla w Dudenhofen. Trzeba nauczyć się, jak wykorzystywać dynamiczny potencjał swojego samochodu. A właściwości nowego Unlimited są bardziej niż dobre: Insignia OPC przyśpiesza do 100 km/h w czasie od 6,0 do 6,6 sekundy.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo