Reklama
polska_wizja_wloski_designStąporków, 13 maja 2011 roku – na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice została otwarta najnowocześniejsza w Europie fabryka ceramiki podłogowej i ściennej. Zakład należący do spółki VALDI CERAMICA produkować będzie rocznie około 5 mln m2 gresu najwyższej jakości. Otwarcie fabryki w Stąporkowie sprawia, że firma VALDI CERAMICA Sp. z o.o. staje się jednym z największych pracodawców w regionie: do końca 2011 roku powstanie tu 180 nowych miejsc pracy. Inwestycja na poziomie 150 mln złotych stawia fabrykę VALDI CERAMIKA w światowej czołówce producentów ceramiki, zarówno pod względem zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej, jak i jakości wytwarzanych produktów.

Budowa fabryki VALDI CERAMICA rozpoczęła się w 2009 roku w Stąporkowie, należącym do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, na terenie byłych Zakładów Wyrobów Kamionkowych. W ciągu dwóch lat powstał tu najbardziej zaawansowany technologicznie – w skali europejskiej – zakład produkujący gres. Inwestycja, która zamknęła się na poziomie 150 mln złotych pozwoliła stworzyć fabrykę zajmującą teren 10,17 ha, w tym 40 000 m2 hal produkcyjnych. Do końca 2011 roku w zakładach VALDI CERAMICA w Stąporkowie pracować będzie 180 osób, a docelowa wydajność fabryki to 5 mln m2 płytek ceramicznych rocznie.

Autorem wizjonerskiego pomysłu stworzenia w Polsce nowoczesnego zakładu ceramiki jest Waldemar Dzionek – prezes VALDI CERAMICA Sp. z o.o., przedsiębiorca związany z branżą ceramiczną od końca lat osiemdziesiątych i jednocześnie jedyny udziałowca projektu. – Dzień ten jest dla mnie wyjątkowy – zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym. Udało mi się zrealizować nie tylko biznesowy cel, ale przede wszystkim spełnić marzenie. Marzenie stworzenia w Polsce fabryki płytek ceramicznych nieustępujących w niczym produktom dominujących dyktatorów światowego designu i technologii branży, jak Włosi czy Hiszpanie – powiedział Waldemar Dzionek podczas uroczystego otwarcia zakładu. Dodał, że: – Od samego początku kluczem do sukcesu była dla nas najwyższa technologia. W tej kwestii nie było żadnych kompromisów. Dziś mogę z nieukrywaną dumą powiedzieć, że doczekaliśmy się w Stąporkowie najnowocześ- Foto: archiwum niejszej i najbardziej zaawansowanej linii produkcyjnej gresu w Europie.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo