Reklama

Z Ewą Rytka, Dyrektor Generalnym Hachette Polska, rozmawia Marek Gałczyński

Ewa_RytkaFirma Hachette jest największym wydawnictwem na świecie. W 2011 roku mija 185 lat od założenia firmy. Od 12 lat firma działa w Polsce. Jakie był początki wydawnictwa i z jakim bestsellerami firma weszła na rynek Polski? 

Grupa Hachette wchodząc na polski rynek, zdecydowała się na współpracę ze znanym na polskim rynku wydawnictwem. W 2001 roku zainwestowała w książkową część wydawnictwa Wiedza i Życie, rozwijając znacząco jego ofertę na polskim rynku. Poza sztandarową serią przewodników, wydawaną do tej pory pod marką Wiedzy i Życia, w ofercie Hachette Polska pojawiły się poradniki i kolekcje, później podręczniki do języka francuskiego. Za sprawą połączenia z Larousse Polska (należącym do grupy Hachette) w ofercie pojawiły się książki dla dzieci. W 2010 roku najlepiej sprzedającą się książką była Skrzywdzona z serii „Pisane przez Życie”.

Hachette wprowadziła na rynek polski kilka serii wydawniczych związanych z turystyką, osiągając sukces wydawniczy. Co to za serie?

Sztandarową serią turystyczną w ofercie Hachette są „Przewodniki Wiedzy i Życia”. To bogato ilustrowana seria pozwalająca na gruntowne przygotowanie się do wyjazdu w wymarzony zakątek świata i zdobywanie szerokiej wiedzy na temat wybranego miejsca. Dla osób podróżujących szybko i na krótko mamy serię „Top 10” pozwalającą na przygotowanie wyjazdu tak, by odwiedzić najważniejsze miejsca wybranej lokalizacji. Odpowiadając na zainteresowanie polskich podróżników i marzycieli, w okresie świątecznym oferujemy naszym czytelnikom „Trasy marzeń” – albumy turystyczne przedstawiające wymarzone cele podróży.

Więcej w numerze. 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo