Reklama

IV_Chargala

O Fundacji i balu charytatywnym opowiada dr Mieczysław Szatanek, Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej oraz członek Fundacji Pro Seniore

 

Okręgowa Izba Lekarska oraz Fundacja Lekarska Pro Seniore im. Lekarzy Polskich Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej zorganizowała w Hotelu Marriott w Warszawie czwartą już charytatywną Galę Karnawałową Przyjaciół Fundacji. Wieczór poprowadzili Monika Richardson i Jacek Borkowski. Gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska.

Fundacja Pro Seniore została stworzona przez Izby Lekarskie na rzecz bieżącej pomocy dla niepełnosprawnych, samotnych i chorych lekarzy. A takich mamy w Polsce bardzo wielu. Jak każda działalność tego typu, Fundacja ma bardzo szczytne cele i duży potencjał do wykazania się, tylko niestety wciąż mamy za małe możliwości finansowe. Robimy co możemy, żeby zwiększyć środki fundacji, z których kupujemy specjalistyczny sprzęt, łóżka ortopedyczne, wózki. Udzielamy pomocy w takim zakresie w jakim jest to możliwe. W dzisiejszych czasach, wielość podmiotów, które świadczą podobną pomoc spowodowała duże rozdrobnienie. Stąd też potrzeby zawsze przekraczają fundusze jakimi dysponujemy. Wszystkie nasze działania, organizowane bale charytatywne, to kropla w morzu potrzeb. Naszym marzeniem jest budowa nowego i godnego Domu Lekarza-Seniora. Placówka funkcjonująca w Warszawie jest w naprawdę w trudnych warunkach.

Członkowie fundacji czynią wiele starań, żeby fundacja posiadała wystarczające zasoby pieniężne i jednocześnie móc zapewnić pomoc najbardziej potrzebującym. Wspólnie z Prezesem Fundacji Andrzejem Surowieckim jesteśmy orędownikami właściwej troski o starszych lekarzy, bo przecież miarą kultury społeczeństwa jest to, w jaki sposób troszczy się ono o ludzi starszych, emerytów oraz  ludzi bezradnych.

 

Notowała Anna Markowska

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo