Reklama
oswietlenie_led01Ogień, lampa naftowa, żarówka, LED… Oto pokrótce historia światła. Światło już w najdawniejszych czasach stanowiło przedmiot ludzkiego zainteresowania. Od tej pory jednak wiele się zmieniło i wciąż się zmienia.
LED to najnowocześniejsze rozwiązanie dotyczące wytwarzania źródeł światła. Wydaje się wciąż niedoceniane. Ale czy słusznie? Tradycyjna żarówka znacznie przegrywa z tą nowoczesną technologią. I to nie tylko ze względu na ograniczenia funkcjonalne, ale także, a może przede wszystkim, ekonomiczne. Wszystko jednak wskazuje na to, że diody elektroluminescencyjne, wynalazek o blisko stuletniej historii, stanie się bezkonkurencyjny i zasłużenie podbije oświetleniowy rynek.

LED, czyli…
LED to skrót od Light Emitting Diode. Są to małe żaróweczki, tzw. diody, które z całą pewnością na tyle zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny, że co najmniej kilka razy dziennie spotykamy je w rozmaitych miejscach. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, długiej żywotności – ich czas życia wynosi około 100 tys. godzin, dzięki prostocie technologicznej i przede wszystkim dużej energooszczędności, znalazły wykorzystanie zarówno w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, jak i w zastosowaniach domowych i dekoracyjnych w domu oraz ogrodzie.
Dla wszystkich użytkowników ważną zaletą diod LED jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy oraz warunki pogodowe, czyli wysokie i niskie temperatury. Natomiast brak szklanych elementów sprawia, że diody te są praktycznie niezniszczalne.

oswietlenie_led02LED w domu i na ulicy
Technologia LED wykorzystywana jest w domu, gdzie może stanowić świetną koncepcję dekoracyjną. Idealnie sprawdza się również w oświetleniu sygnalizacyjnym i ostrzegawczym, a coraz częściej także w architekturze urbanistycznej. Ponadto wśród proponowanych modeli wykorzystujących tę nowoczesną technologię znajdują się produkty, które można montować wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Niezmiernie istotna w tym przypadku jest kwestia długiej żywotności diod LED. Dzięki temu sprawdzają się one szczególnie w miejscach, gdzie znacznie utrudniona jest częsta wymiana źródeł światła lub gdzie koszty eksploatacyjne mają duże znaczenie.

LED prosto z Włoch
Włoska firma Cariboni stworzyła nowe rodziny opraw LED-owych – LED Lite oraz Paule System. W ich skład wchodzi wiele rodzajów opraw, które doskonale nadają się do różnego rodzaju zastosowań zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. W oprawach tych udało się połączyć prosty, a jednocześnie piękny kształt z wysoką funkcjonalnością. Pozwalają w nieograniczony sposób kreować przestrzeń światłem.
Zastosowano najnowszej generacji diody Power LED, które są bardzo wydajne i wysoce energooszczędne, a ich żywotność przekracza 50 tys. godzin.

Źródła światła stały się inspiracją artystów, projektantów, naukowców, a także zwykłych ludzi urządzających mieszkanie. Pewne jest jednak, że technologią przyszłości jest właśnie LED.

Więcej na www.aurorats.pl

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo