Reklama
subtelny_zapach_pamieci01„Zapach jest najtrwalszą formą pamięci ” – twierdził jeden z najsłynniejszych mistrzów francuskiej sztuki perfumeryjne j. I nie mylił się... pamięć olfaktoryczna jest wieczna i niezależnie od nasze j woli , wraz ze znaną nutą zapachową, uruchamia w naszej świadomości obraz chwil z przeszłości, reminiscencje minionych zdarzeń...
Hubert i Isabelle d’Ornano, ambasadorzy francuskiego szyku i twórcy marki Sisley, od lat słyną z osobistego zaangażowania w proces tworzenia kompozycji zapachów swojej marki, pragnąc zamknąć we flakonach perfum najpiękniejsze wspomnienia. Każda ich kreacja to prawdziwa alchemia, dzięki czemu zapach perfum odkrywamy i przeżywamy w sposób subtelny i bardzo osobisty. Słowa stają się tylko próbą ich wyobrażenia i hołdem dla twórców. Perfumy Sisley pobudzają naszą fantazję, odzwierciedlając pewną historię, przywodząc na myśl atmosferę określonego miejsca.

subtelny_zapach_pamieci02Hubert d’Ornano – wielki miłośnik natury, zauroczony pięknem i bliskością żywej przyrody, wakacje i weekendy zazwyczaj spędza wraz z rodziną w swej letniej rezydencji w dolinie Loary. Świeże powietrze, bujna zieleń i rozległa przestrzeń tej posiadłości sprzyja relaksowi, pozwalając jednocześnie na sportową aktywność w plenerze. Prywatne pole golfowe, stadnina koni, liczne polowania w pobliskich lasach to zaledwie kilka z możliwych form obcowania z naturą podczas wypoczynku w La Renaudiere.

Sielską atmosferę swej letniej rezydencji Hubert d’Ornano postanowił utrwalić, tworząc zapach przypominający aromat świeżych, polnych ziół. Zapach energetyczny, orzeźwiający i śmiały jak powiew świeżego powietrza, który może towarzyszyć nam na co dzień – zarówno w mieście, jak i na wsi, zimą i latem, rano i wieczorem. Kompozycja Eau de Campagne to zachwyt nad ponadczasową prostotą i siłą natury, jej ożywczą mocą, która wyzwala od stresu i napełnia pozytywną energią. Przenikające się nuty bergamotki i aromatycznych ziół, liści pomidora w otoczeniu dębowego mchu orzeźwiają i relaksują zarazem, znajdując zwolenników zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. To aromat niepospolity i zaskakujący, przywołujący najmilsze, wakacyjne wspomnienia, pachnące świeżo skoszoną trawą, ziołami i soczystymi owocami…

Eau de Campagne to zapach stymulujący niczym długi spacer, ożywczy jak upragniony odpoczynek po długiej podróży, orzeźwiający jak pierwszy powiew wiosny, radosny niczym obietnica pięknego, słonecznego dnia…
Hubert i Isabelle d’Ornano, tworząc kompozycję Eau de Campagne, nadali jej wyjątkowy, osobisty charakter, który nawiązując do szczęśliwych chwil spędzonych na łonie natury w letniej posiadłości La Renaudiere, w pełni odzwierciedla sztukę życia w stylu francuskim. Zgodnie z dewizą twórców: „Nie można tworzyć piękna, jeśli nie obcuje się z nim na co dzień”.

subtelny_zapach_pamieci03Isabelle d’Ornano, uznawana za wzór elegancji i dobrego smaku, także marzyła o zapachu, który w pełni oddawałby jej osobowość. Stopniowo projekt nabierał w jej wyobraźni bardziej konkretnych kształtów. Miał zawierać wspomnienie jej młodości spędzonej w Hiszpanii – zapach drzewa seringa, kwitnącego w ogrodach Sewilli. A ponieważ otwiera ono swoje aromatyczne kwiaty dopiero po zmroku, nowy zapach został nazwany Eau du Soir. Jego świeże, cytrusowe nuty w towarzystwie białych kwiatów i aromatycznych przypraw – pieprzu, goździków i jałowca – łączą się z oryginalnym, szyprowym akordem, emanując tajemniczą zmysłowością. Przez kilka lat kompozycja ta stanowiła wyłączną własność Isabelle d’Ornano, zanim zdecydowała się ona włączyć go do gamy produktów Sisley.

subtelny_zapach_pamieci04Eau du Soir to zapach wyrafinowany, elegancki i tajemniczy, zachwycający szlachetną harmonią i zmysłową aurą. Jego arystokratyczny charakter nawiązuje do dystyngowanych wnętrz paryskiego domu Isabelle i Huberta d’Ornano. Ich apartament przy Quai d’Orsay w Paryżu znalazł się w wielu publikacjach i albumach poświęconych urządzaniu stylowych wnętrz. Klasyczny, nieco barokowy, charakter tej rezydencji to prawdziwa uczta dla oczu estetów: bogactwo antyków, rozliczne dzieła sztuki oraz odzyskane po wojnie cenne pamiątki po arystokratycznych przodkach.

Na honorowym miejscu w tym paryskim salonie znajduje się m.in. słynny portret spokrewnionej z rodziną Isabelle, Barbary Radziwiłłówny. Isabelle d’Ornano urodziła się bowiem w W arszawie, jako córka księżnej Krystyny Radziwiłł i hrabiego Józefa Potockiego, w należącym do rodziny pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, który jest dziś siedzibą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Isabelle d’Ornano, będąc wielką patriotką, wspiera twórczość i kolekcjonuje dzieła polskich artystów. Wśród wielu pięknych bibelotów w jej paryskim apartamencie znaleźć można między innymi dzieła polskich rzeźbiarzy – Igora Mitoraja i Bronisława Krzysztofa, który wraz z powstaniem perfum Eau du Soir zapoczątkował także stałą współpracę z marką Sisley, projektując oryginalne rzeźby-korki do flakonów perfum. Flakon zapachu Eau du Soir zwieńczony jest złotą rzeźbą, która przedstawia kobietę w aurze tajemnicy, pożądania, wieczności… Ten niezwykły korek, stworzony przez Bronisława Krzysztofa został pokryty cenną, ozdobną warstwą 18-karatowego złota.

Kilka lat temu Isabelle d’Ornano uległa czarowi jeszcze jednej, szczególnej nuty zapachowej. Zaintrygowana tajemniczością i zmysłowością aromatu, który stale był obecny w jej pamięci, zdecydowała się rozpocząć pracę nad nową kreacją. Tak powstał zapach Soir de Lune – metafora spotkania zakochanych w delikatnej poświacie księżyca, nastrój magicznego wieczoru, w którym wyznaje się miłość.
Cała wiedza francuskiej sztuki perfumeryjnej posłużyła stworzeniu tego nowoczesnego i romantycznego dzieła. Soir de Lune to kompozycja dla wtajemniczonych: oryginalna i wyjątkowa, elegancka, wyrazista i bogata. Otwiera się krystaliczną, aromatyczną nutą cytrusów z odrobiną kolendry i olejków pieprzowych. Nuta serca jest zmysłowa, elegancka i kobieca, łączy zapach mimozy, róży stulistnej i jaśminu z akcentem brzoskwini. Urzekający, zmysłowy akord szyprowy tworzą mech dębu, miód, drzewo sandałowe i indonezyjskie paczuli.

Połączenie tajemnicy i fascynacji, spokojnej elegancji i zmysłowości, było podpowiedzią przy wyborze nazwy. Księżyc – piękny i odległy, pełen odwiecznej magii i jego cudowna moc przyciągania. Szczęśliwe, letnie wieczory przepełnione zapachem drzew i kwiatów…

subtelny_zapach_pamieci08Isabelle i Hubert d’Ornano dla swoich nowych perfum wymyślili flakon o nieskazitelnych i eleganckich liniach, zwieńczony korkiem – rzeźbą, której stworzenie powierzyli po raz kolejny polskiemu rzeźbiarzowi Bronisławowi Krzysztofowi. Świat zapachów Huberta i Isabelle d’Ornano charakteryzuje kreatywność i nadzwyczajna, twórcza intuicja, dzięki inspiracji czerpanej z miejsc najbliższych sercu. Źródłem inspiracji, obok talentu twórców jest  także oryginalny styl i wyjątkowa atmosfera ich rezydencji. Charakter nowoczesnych perfum Soir de Lune znakomicie oddaje eklektyczne, luksusowe wnętrze apartamentu w Londynie. Fantazyjna, nowocześnie zaaranżowana przestrzeń londyńskiego domu łączy prostotę form z nasyconymi barwami detali. Wnętrze, rozświetlone słonecznym blaskiem, jest jednocześnie wyjątkowo subtelne i pełne życia; romantyczne i nowoczesne zarazem. Tworzy spójną kompozycję, pełną śmiałych połączeń klasycznych i współczesnych przedmiotów sztuki użytkowej. Imponuje szlachetnymi detalami, oryginalnymi ozdobami, nowoczesną formą rzeźb i mebli, przyciąga wzrok kontrastującymi kolorami, które tworzą szczególny nastrój.

Isabelle i Hubert d’Ornano to perfekcjoniści, którzy obdarzeni wyrafinowanym gustem starają się za wszelką cenę otaczać pięknymi przedmiotami, pragnąc, aby wszystko wokół reprezentowało najwyższą jakość i niepowtarzalny styl.
Perfumy marki Sisley to wyjątkowe kreacje, które powstały z inspiracji światem wyobraźni i żywą, artystyczną pasją. Są wyrazem wrażliwości na ponadczasowe wartości, jakimi są piękno i sztuka. Odpowiadają osobowościom swoich twórców, nie kopiują i nie przypominają innych, obecnych na rynku zapachów, otwierając zupełnie nowy trend w sztuce perfumeryjnej. Poprzez starannie dobraną, harmonijną kompozycję nut i akordów każdy zapach stworzony przez Isabelle i Huberta d’Ornano wprowadza w niezwykły nastrój, angażuje w pewną historię, wiążąc naszą pamięć i emocje z miejscem inspiracji.
Ale przede wszystkim perfumy Sisley są poruszającym wyobraźnię spotkaniem, niespodzianką, miłosną przygodą… I jak w prawdziwym romansie – spotykając się z kobietą, zaczynają wzajemnie się poznawać. To może być przelotny flirt lub początek miłości na całe życie…

AW

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo