Reklama
swiateczny_wellnes_d;a_ciala01W pogoni za przedświątecznymi obowiązkami, nie znajdujemy czasu dla siebie. W efekcie, zamiast cieszyć się podniosłą atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, traktujemy te dni jako czas zasłużonego odpoczynku. Czas to zmienić. Merritum Medical Spa serwuje absolutnie unikatowe rytuały, które pozwolą nam się zrelaksować, wypocząć i nabrać sił witalnych.
Holistyczna filozofia Dalekiego Wschodu odzwierciedla się w idei Spa. Tu łączy się techniki masaży relaksacyjnych, shiatsu, ajurwedy, akupunktury i refleksologii, wykonywanych za pomocą egzotycznych przyrządów: pałeczek bambusowych, kulek jin i jang, kamieni wacapou i misek kokosowych. Te swoiste rytuały przywracają harmonię, równowagę i dobre samopoczucie. W Merritum Medical Spa możemy na własnej skórze wypróbować ich właściwości.

Bamboo Dreams
Rytuał relaksujący z pałeczkami bambusowymi
W Chinach od wieków drzewo bambusowe symbolizuje siłę i elastyczność, bo w ciągu miesiąca może urosnąć nawet o 10 metrów. Swoim kształtem przypomina też ludzkie kości, a jego charakterystyczne „węzły” – stawy człowieka. To czyni z pałeczek bambusowych doskonale narzędzie do masażu, które gwarantuje wiele niespotykanych doznań. Terapia ta pomaga odżyć milionom receptorów zmysłowych na ciele poprzez zastosowanie oryginalnych technik masażu i zróżnicowanej intensywności dotyku. Szczególnie skuteczna jest w likwidacji przemęczenia mięśni. Dzięki zastosowaniu oryginalnego olejku, maski i kremu pudrowego będących mieszanką wyciągów z kwiatów lotosów i lilii wodnej skóra jest aksamitnie miękka, a rytuał przynosi natychmiastowe odprężenie oraz głęboki relaks dla ciała i duszy.

Celestial Experience
Rytuał energetyzujący z kulami yang i yin
Ten rytuał to prawdziwy energetyczny dar niebios. Delikatny piaskowy peeling ciała na bazie jojoby, lotosu i pudru z bambusa delikatnie oczyszcza skórę bez użycia wody. Oczyszczone ciało poddane jest masażowi, który wykonywany jest dwoma rodzajami niebiańskich kulek będących odzwierciedleniem otaczającej nas energii Wszechświata – yang i yin. Owo przymierze symbolizuje zjednoczenie potęgi i siły męskiej natury z kobiecymi cnotami delikatności i wrażliwości, odsłaniając w ten sposób wnętrze każdego z nas. Głównym zadaniem zabiegu jest pobudzenie źródeł energii witalnej poprzez stymulację określonych punktów tsubo leżących na kanałach energetycznych (meridianach). Stosowane w czasie rytuału techniki masażu zaczerpnięto z azjatyckiej tradycji. Masaż wzmacnia ścięgna mięśni, przywraca głębokie odprężenie, ożywia ciało i pobudza umysł.

Exotic Escapade
Rytuał wyszczuplająco-detoksykujący z masażem kamieniami wacapou
To bardzo intensywny program wspomagający odchudzanie. Głównym elementem zabiegu jest masaż, na który składa się kilka technik, mających za zadanie pobudzić układ limfatyczny i pokarmowy. Aby wzmocnić działanie masażu używa się punktowo, ręczenie wykonanych „kamieni” z drzewa wacapou, rosnącego w samym sercu egzotycznej Gujany (Amazonia). Pozwala to dotrzeć w głąb do tkanek mięśniowych, w których nagromadzone są toksyny. Stymulacja punktu płucnego, prowadzi do poprawy sposobu oddychania u pacjenta. Głębokie oddychanie relaksuje i dotlenia komórki, które pracują na pełnych obrotach, wydalając toksyczne pochodne przemiany materii i redukując tkankę tłuszczową.

Heavenly Cococups
Ujędrniający rytuał z użyciem polinezyjskich misek kokosowych
Luksusowy rytuał inspirowany kulturą Polinezji. Wykorzystujemy w nim siłę naturalnych składników egzotycznego kwiatu lotosu, oleju z tamanu i orzecha kokosowego, który na Thaiti uważany jest za drzewo święte. Zabieg rozpoczyna się od głębokiego i dokładnego złuszczenia za pomocą perłowego peelingu z białym piaskiem z Bora Bora, który delikatnie usuwa martwy naskórek pozostawiając skórę jedwabiście gładką. W samym sercu tego rytuału znajduje masaż miseczkami kokosowymi. Ich delikatność dostarcza w czasie zabiegu cudownych wrażeń, które przenoszą duszę i zmysły do raju, gdzie rytm delikatnych fal oceanu przypomina pełen wdzięku taniec polinezyjskich vahine. Masaż poprawia kontury ciała, pobudza krążenie oraz nadaje skórze uczucia gładkości. Rytuał kończy owinięcie ciała w luksusową mieszankę z fig, granatów i kigeli, która uelastycznia i ujędrnia skórę.

Mimo wielu grudniowych obowiązków, czas spędzony w Merritum Medical Spa zregeneruje nasze siły. Skorzystanie z dalekowschodnich rytuałów pozwoli nam być przy wigilijnym stole zrelaksowanymi, wypoczętymi i zadowolonymi.

Anna Markowska

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo