Reklama

kakaduPomimo drastycznych cięć finansowych, które dotykają całą polską kulturę, a na działalności Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie odbijają się szczególnie boleśnie, w 2010 roku instytucja ta urządziła wiele nowych wystaw. Szczególnym sukcesem okazała się duża zagraniczna prezentacja indonezyjskiej kolekcji Magia Nusantary, zorganizowana w niemieckim Neuenstadt am Kocher. Najnowszy projekt krajowy Kakadu, moja miłość powstał z inicjatywy kustosza Andrzeja Wawrzyniaka i niemal wyłącznie z jego prywatnych środków.

Miłośnik, znawca i hodowca ptaków egzotycznych, od dawna nimi zafascynowany, zaprosił kilkudziesięciu zaprzyjaźnionych artystów do stworzenia prac, które dokumentowałyby jego pasję. Dzięki licznym kontaktom w świecie sztuki - zarówno polskiej, jak i azjatyckiej - udało mu się zgromadzić 58 prac ponad 50 autorów, w tym najwybitniejszych twórców polskich: Magdaleny Abakanowicz, Andrzeja Strumiłły, Andrzeja Fogtta.

Więcej w numerze.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo