Reklama
Kultura_NIemcy

Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, Ambasada Niemiec w Warszawie

W rozważaniach o relacjach zachodzących pomiędzy twórcą, dziełem i widzem, w naturalny sposób pojawia się pojęcie dotyku jako nieodłącznego elementu tej komunikacji. Dzieło sztuki, będące syntezą emocji i uczuć, myśli twórcy i przyjętej estetyki, staje się środkiem i wyrazem procesu, w którym mamy możliwość doświadczać „dotyku sztuką”. Subtelność tego kontaktu wywołuje często bardzo głębokie odczuwanie dzieła. Dlatego kryterium doboru eksponowanych prac na wystawie „Berührungen, dotyk człowieka”, była chęć zebrania w jednym miejscu sztuki otwartej na jednostkę ludzką, na jej stany istnienia [E1] i pozwalającej na twórczą, życiową refleksję. Pokazanie sztuki pozytywnej, co nie oznacza, że nie wzbudzającej u widza najgłębszych, a nawet skrajnych emocji. Sztuki jasnej, nie tylko z powodu zawartej myśli, lecz także światła i koloru, jako sposobu wyrażenia pochwały harmonii w świecie i w nas samych.

W przypadku wystawy „Berührungen, dotyk człowieka” pojęcie dotyku nabiera również znaczenia symbolicznego. W ramach współpracy polsko-niemieckiej w dziedzinie sztuki Ambasada Niemiec po raz pierwszy udostępnia swoje wnętrza szerokiej publiczności, pokazując prace sześciu uznanych, polskich artystów: Sylwestra Ambroziaka, Andrzeja Fogtta, Izabeli Gustowskiej, Wojciecha Pąkowskiego, Jarosława Perszki i Mariana Solisza. 
 
Więcej w numerze.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo