Reklama
Rozmowa z Emilianem Kamińskim, aktorem i reżyserem teatralnym, filmowym i musicalowym, wokalistą i pisarzem, załyżycielem Teatru Kamienica:
POSTACIE_Wicej_warszawy

Zwykle nie doceniamy tego, co mamy. Taka jest już natura ludzka. On jednak się jej nie poddaje. Aktorstwo to jeden ze sposobów na życie. Teatr Kamienica to jego dziecko. Tu tworzy miejsce, w którym Warszawa żyje pełnią życia, nie zapominając o swojej burzliwej i jakże często tragicznej historii.

 

Kim chciał Pan zostać, kiedy był Pan dzieckiem?

 

Było wiele pomysłów. Jeśli pytanie dotyczy tego, czy chciałem zostać aktorem, to odpowiedź brzmi – nie. Nawet przez moment nie myślałem o aktorstwie. Natomiast występowałem jako dziecko w pociągu relacji Józefów-Warszawa. Podobno czysto i ładnie śpiewałem wszystkie piosenki zasłyszane w radiu. Robiłem w pociągu dziecięce show. Nigdy jednak nie miałem żadnych artystycznych planów.

 

Jednak został Pan aktorem. Zatem skąd wziął się właśnie taki pomysł na siebie i własne życie?

 

Najpierw było technikum ekonomiczne. Trochę sobie tam towarzysko pośpiewywałem i grałem na gitarze. Kiedyś koleżanki z mojej klasy podeszły do studentów, którzy w szkole prowadzili studniówkę, i powiedziały, że mają kolegę, który ładnie śpiewa i gra na gitarze, i ich zdaniem powinien zostać aktorem. Wówczas oni, studenci, się mną zainteresowali. Zrobili mi pierwsze przesłuchanie w toalecie przy sali gimnastycznej, bo nie było innego miejsca. Potem zaprosili mnie do szkoły teatralnej do prawdziwego audytorium. Tam przy sporej publice złożonej ze studentów PWST zrobiono mi egzamin.

 

Więcej w numerze.

 

 

 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo