Reklama
Riviera_TUrecka„ Riwiera Turecka zachwyca nie tylko pięknym wybrzeżem i wspaniałymi piaszczystymi plażami, ale także nowoczesną, luksusową i dobrze zorganizowaną bazą hotelową o najwyższym światowym standardzie”
 

O tym, że Riwiera Turecka – to wymarzone miejsce na udany wakacyjny urlop przekonałem się osobiście uczestnicząc w Study-Tour, zorganizowanym w maju 2010 roku przez Biuro Podróży SELECTOURS   dla  organizatorów turystyki wyjazdowej  i przedstawicieli Biur Podróży współpracujących z Centralą SELECTOURS.

Na 2010 rok  SELECTOURS  przygotował dla swoich klientów specjalnie wyselekcjonowaną ofertę wakacyjną do takich kurortów Riwiery Tureckiej jak: Antalyia, Alanya, Side czy Belek.

Wyjazdy na Riwierę Turecką SELECTOURS organizuje z 6 miast polskich- z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Krakowa. Lot trwa  2godz i 40 min nowoczesnymi samolotami Polskich Linii Lotniczych, Enter Air oraz Tureckich Linii Sky Earlines.

 

 

Kurorty Riwiery Tureckiej zachwyciły mnie swoim blaskiem, rozmachem, super nowoczesną bazą hotelową, uprzejmą obsługą, wspaniałą kuchnią śródziemnomorską i europejską – nie zawsze oferowaną na tak wysokim poziomie przez inne kraje położone nad Morzem Śródziemnym.

Byłem tutaj ponad 20 lat temu, w ramach Klubu „Obieżyświatów”  PTTK z Warszawy do którego należałem i podróżowałem z nim po wielu krajach świata.  Płynąłem wówczas kajakiem wzdłuż wybrzeży Riwiery Tureckiej Morza Śródziemnego. Zapamiętałem wówczas Turcję jako kraj ciekawy, o pięknym, często dzikim wybrzeżu – ale stosunkowo mało zagospodarowanym pod względem turystycznym. Obecne spotkanie z Turcją po tak długim czasie przerosło moje oczekiwania.

Spotkałem się z zupełnie innym krajem – pełnym rozmachu, nowoczesności, świetnych warunków do wypoczynku - nie tak jak dawniej pod namiotem, czy w nędznym pensjonacie - ale w nowoczesnych, o wspaniałej architekturze obiektach hotelowych.

Jest to moje nowe odkrycie tego kraju – zwłaszcza po wielu wyjazdach w ostatnich latach do innych krajów położonych nad Morzem Śródziemnym: Tunezji, Libii, Maroka, Egiptu, Syrii, Izraela czy nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy  Omanu, gdzie wszędzie poznałem tamtejszą bazę turystyczną i hotelową.

 

Pobyt w Turcji rozpoczęliśmy od Antalyi, największej miejscowości na całej Riwierze Tureckiej. To serce tureckiego wybrzeża, o ciekawej starożytnej historii. Otoczona górami, posiada piękne zatoki i plaże. W Antalyi, tak jak w innych kurortach Riwiery Tureckiej sezon trwa nieprzerwanie prawie cały rok. Hotele w Antalyi dostosowane są pod każdą kieszeń. Uwagę przyciągają nowe luksusowe hotele ze wspaniałą infrastrukturą zapewniające wypoczynek w luksusowych warunkach. Właśnie w tych obiektach SELECTOURS  rozpoczął lokowanie swoich klientów. Do wyboru pozostają między innymi takie obiekty jak : Titanic Resort, Delphin Palace,  Venezia Palce, Kervansaray Kundu, Holiday Park Resort, Aychinbey King,s czy  Grand Paradise. Wszystkie obiekty 5 gwiazdkowe z All Inclusive.

 

Kolejnym kurortem, który dynamicznie rozwija się w ostatnich latach jest BELEK.

Belek- to nowoczesne centrum turystyczne również z nowymi luksusowymi hotelami. Tu spędzają urlop amatorzy golfa i turyści szukający wypoczynku na najwyższym poziomie. Wspaniały mikroklimat, piękne piaszczyste plaże, lasy piniowe otaczające kurort i nowoczesne pola golfowe – sprawiają, że jest to idealne miejsce nie tylko na urlop dla rodzin z dziećmi, ale także dla osób spragnionych korzystania ze sportów wodnych, w tym żeglarstwa, surfingu, jazdy na nartach wodnych.

SELECTOURS oferuje takie obiekty hotelowe jak: ADAM &EVA – super luksusowy, nowy hotel o niepowtarzalnej architekturze i aranżacji wnętrz, cały zbudowany ze szkła; ELA Quality Resort – posiadający poza głównym budynkiem hotelowym luksusowe pawilony położone w parku nad wodą; Rixos Premium, Belconti Resort, Spice Hotel &SPA; Letoonia Golf Resort, Susesi Delux Resort & SPA, Aydinbey Famous Resort i inne.

 

Godnym polecenia jest także kurort SIDE słynący z najładniejszych plaż Riwiery Tureckiej. W centrum ruiny starożytnego amfiteatru, zabytkowych świątyń, teatrów, posągów i rzeźb. Side przeżywa drugą młodość. Powstają tu dziesiątki nowoczesnych hoteli nad samym morzem.

SELECTOURS zaprasza do takich obiektów jak: Lyra Resort, Turan Prince World, Selge Beach. Szczególnie dla rodzin polecany jest hotel Orfeus. Najładniejszym w Side jest nowo zbudowany i oddany w 2010 roku hotel Cristal Sunrise Resort & Spa. Klientami hotelu w 80% są turyści z Niemiec.

Najpiękniejszym kurortem Riwiery Tureckiej pozostaje jednak ALANYA ze swoją 2000-letnią historią. Miejscowość bardzo popularna wśród Polaków. Miasto, które według przekazów oczarowało niegdyś egipską królową Kleopatrę – jest wysoko oceniane przez turystów. Sama plaża KLEOPATRA posiada flagę Unii Europejskiej, przyznaną za ogólne zadowolenie turystów. Szczególnie pięknie miasto wygląda nocą z oświetlonym zamkiem, murami obronnymi i wieżami. Jest tu dużo nocnych klubów, dyskotek z bezpłatnym wstępem, setki barów, knajpek i restauracji, sklepików z pamiątkami. W porcie stoi kilkanaście statków turystycznych, które zapewniają przejażdżkę nocą po morzu. Mieliśmy i my okazję skorzystać z takiego rejsu, inaugurował sezon 2010 roku. Bawiliśmy się na pokładzie do późnych godzin nocnych przy dobrym winie, przekąskach i muzyce dyskotekowej z atrakcjami zapewnionymi przez załogę statku.

 

Alanya posiada rozbudowaną bazę hotelową. Są tu hotele dla mniej zamożnych i wymagających klientów, są też hotele nowoczesne, których liczba z roku na rok się zwiększa. Hotele godne polecenia to: Hotel UTOPIA, pięknie położony na wzgórzu poza miastem z widokiem na morze; hotel Delphin Deluxe Resort, Delphin Botanik, Auchinberg Gold Dreams, Holiday Part Resort, Firs Class Royal Vikingen i inne. Dla singli polecam hotel Sun Fire Beach. Pełna listę hoteli posiadają wszystkie placówki SELECTOURS na terenie kraju i firmy agencyjne sprzedające ofertę Selectoursa.

 

Będąc na Riwierze Tureckiej nie można pominąć takiej atrakcji jak Raffting, czyli spływ pontonami górską rzeką Koprulu na odcinku 14 km. Bystry nurt rzeki, liczne przeszkody, stopnie wodne zapewniają niepowtarzalne przeżycie, wyzwalające wzrost adrenaliny i na długo pozostające w pamięci.

Godnymi polecenia są też wycieczki fakultatywne organizowane do wielu  atrakcyjnych miejsc, w tym do Pamukale i Kapadocji.

 

Kuchnia turecka składa się z mięs i świeżych warzyw, słynnych kebabów, pulpecików z baraniny- kofte; ryb pod wieloma postaciami; fruti di mare z krewetek, ostryg, kałamarnic; pide czyli tureckiej pizzy, pierożków nadziewanych mięsem, serem lub kapusta –manti, a także  bakłażanów i oczywiście jogurtu, chałw i pasty sezamowej. Pija się kawę turecką, herbatę czarną lub miętową. Z napojów alkoholowych piwo i wódkę anyżową – Raki.

 

Hotele, zwłaszcza luksusowe, oferują swoim klientom niepowtarzalną atmosferę, obsługę o najwyższym standardzie, wyśmienitą kuchnię serwującą atrakcyjne dania i przekąski. Wszystko to sprawia, że klient czuje się tu odprężony, zapomina o kłopotach i zmartwieniach, w pełni wypoczywając zdobywa nowe siły i energię życiową, a wszystko to w ciepłym i zdrowym klimacie śródziemnomorskim.

Skorzystaj i Ty z oferty Biura Podróży SELECTOURS, odwiedź słoneczną Turcję, a przekonasz się osobiście, że dokonałeś właściwego wyboru.

 

Marek Klimaszewski

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo