Reklama

annaRozmowa z Anną Barańską-Wróblewską, Dyrektorką Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie.

Proszę opowiedzieć coś o sobie, swoim wykształceniu i doświadczeniu. W jaki sposób Pani osiągnięcia wpływają na prowadzenie Białołęckiego Ośrodka Kultury?
 
Z wykształcenia jestem artystą muzykiem (altowiolistką), pedagogiem, menadżerem i animatorem kultury. Z zamiłowania – konferansjerem, scenarzystą, reżyserem koncertów, scenografem oraz kostiumologiem. Ukończyłam Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, Studium Pedagogiczne oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele prowadziłam grupę muzyków grających na altówkach w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie oraz współpracowałam z wieloma orkiestrami kameralnymi, symfonicznymi i operowymi. Odbywałam liczne tournée zagraniczne po Europie, Japonii i Kanadzie. Od 17 lat pracuję w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie, ucząc dzieci gry na skrzypcach i altówce, prowadzę też zespoły kameralne.
 
Przez pięć lat zarządzałam własnym impresariatem artystycznym o nazwie Proscenium, w którym zajmowałam się organizacją festiwali, koncertów, przedstawień operowych, operetkowych i edukacyjnych. Jestem pomysłodawcą, założycielem i dyrektorem honorowym „Orkiestry Romantica”, która promuje muzykę klasyczną w luźniejszym wydaniu. Od sierpnia 2011 r., po wygranym konkursie, sprawuję funkcję dyrektora Białołęckiego Ośrodka Kultury. Swoją wizję oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju BOK oparłam na własnej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu artystycznym, a także na obserwacji dotychczasowych działań naszego ośrodka z perspektywy zwykłego mieszkańca Białołęki.
 
Bardzo zależy mi na tym, aby o nowoczesności BOK-u nie świadczyła wyłącznie konstrukcja architektoniczna naszej siedziby. Społeczność powinna oceniać go za innowacyjność prowadzonej przez nas działalności artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej na wysokim poziomie. Staram się podnosić jakość podejmowanych przez BOK przedsięwzięć, dlatego zapraszam do współpracy wybitnych artystów, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki i animacji. Jak dotąd gościliśmy u siebie m.in.: Janusza Wawrowskiego, Michała Bajora, Wojciecha Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza, Henryka Talara, Joannę Rawik, Krzesimira Dębskiego, Waldemara Malickiego, Anię Rusowicz, Kubę Badacha, wielu wybitnych artystów śpiewaków i tancerzy z Teatru Wielkiego. Podejmowałam również współpracę z kabaretami. Moim priorytetem jest jednak wsparcie amatorskiego ruchu teatralnego, który ma swoją siedzibę w moim ośrodku – to oni tworzą znane w całej Polsce zagłębie teatralne złożone z aż jedenastu zespołów. Rozszerzyłam również działalność wystawienniczą, organizując wiele wystaw plastycznych w Galerii przy van Gogha 1.
 
Więcej w numerze
fot. Zbiory Prywatne Anny Barańskiej-Wróblewskiej

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo