Reklama

Sinéad O`Connor wystąpi w Warszawie 27 października 2013 r.

 
Sinéad O’Connor nie można porównać z żadną z wielkich postaci na współczesnej scenie muzycznej – jest jedyna w swoim rodzaju. To wokalistka obdarzona niezwykle delikatnym, a jednocześnie psychodelicznym i niepokojącym głosem. Na swoim koncie ma kilkanaście albumów. Najnowszy z nich, czyli How about I be me (And you be you)? został wydany w 2012 r.
 
Kariera muzyczna tej artystki spektakularnie rozkwitła w 1987 r. dzięki pierwszemu hitowi Mandinka, natomiast multiplatynowy sukces płyty I do not want what I haven’t got z niezapomnianą wersją utworu Prince’a Nothing Compares 2 U umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej. Następne lata wypełnia tworzenie z innymi muzykami oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała, korzystając z pozornie odmiennych od popu gatunkami muzycznymi, jak: irlandzki folk w Sean-Nós Nua (2002) czy roots reggae w Throw down your arms (2005). Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak: Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear oraz Sly & Robbie.
 
Więcej w numerze
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo