Reklama
Rozmowa z Przemysławem Prusakowskim, Dyrektorem Zarządzającym GPP Finance

samochody_i_nie_tylko01Kiedy jest najlepszy czas na zakup nowego samochodu?
Nadejście Nowego Roku to zawsze optymalny moment na podejmowanie wszelkich decyzji, również tych dotyczących zakupu auta bądź wymiany samochodu na nowy. Mamy wówczas w planach realizację postanowień noworocznych, które można uprzyjemnić sobie nabyciem nowego samochodu. Przy tej sposobności z reguły interesujemy się przede wszystkim wartością rynkową auta. Mając na uwadze to, że zakup nowego samochodu nie jest lokowaniem określonego na ten cel kapitału, który wzrasta wraz w upływem lat, należy skrupulatnie zapoznać się z ofertami tak, aby mieć możliwość ustalenia, jakiego typu pojazdy podczas lat eksploatacji tracą najmniej na swojej wartości rynkowej. Pod uwagę należy wziąć również czynnik decydujący o tym, kiedy jest najlepszy czas dla danego samochodu, by ewentualnie móc go korzystnie sprzedać.
Skala utraty wartości przez dany pojazd uzależniona jest przede wszystkim od przebiegu oraz historii pojazdu. Nie bez znaczenia jest także fakt, czy producent danego pojazdu oraz marki, na którą się zdecydowaliśmy, przewiduje jakiekolwiek zmiany techniczne oraz modyfikacje w wyglądzie. Jak się okazuje, niezwykle wysokie ryzyko utraty wartości stanowi oferta pojazdu, która w chwili dokonania przez nas zakupu zawiera wysoki standard wyposażenia.
Rozstrzygające kryterium decyzji o zakupie nowego pojazdu stanowi zarówno jego cena, jak i nasze uwarunkowania indywidualne, które sprawiają, że właśnie ten egzemplarz, a nie inny zostanie zakupiony. Bodźcem determinującym jest nader często popularność danej marki na rynku.

Jak szeroka jest Państwa oferta w tym zakresie?
GPP Finance jest prężnie działającą firmą w branży motoryzacyjnej oraz finansowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu GPP Finance osiągnęło główny cel – solidną i rzetelną obsługę, co pozwala na szybką realizację zamówień z zachowaniem bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Nasza oferta nie ogranicza się wyłącznie do prezentowania posiadanych w sprzedaży aut nowych, ale również samochodów używanych, nie starszych niż sześć miesięcy, a także motocykli, quadów oraz jachtów. Klient decydujący się na zakup pojazdu otrzymuje od nas pełną gwarancję legalności. Wszystkie obiekty przechodzą u nas także specjalistyczną selekcję techniczną oraz estetyczną, by później mogły przez wiele lat służyć swoim nowym właścicielom. Każdorazowo przed zakupem proponujemy również kontrolę pojazdu w stacji diagnostycznej lub serwisowej. W swojej ofercie mamy też wynajem długoterminowy pojazdów. We współczesnym świecie samochody są integralną częścią funkcjonowania przedsiębiorstw, które służą jako narzędzie pracy podlegające okresowej wymianie. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób można minimalizować elementy kosztowe, a środki finansowe, jakimi gospodaruje firma, przeznaczać na inwestycje związane z głównymi gałęziami działalności, stwarzając możliwość osiągnięcia dodatkowych zysków. Sposób na minimalizację tych kosztów to z pewnością outsourcing floty, czyli wynajem długoterminowy. Usługa ta, coraz częściej stosowana w Polsce, a niezwykle popularna zagranicą, polega na powierzeniu wszystkich czynności związanych z kupnem, rejestracją, finansowaniem, kompleksową obsługą eksploatacji oraz sprzedażą lub wymianą pojazdu na nowy – wyspecjalizowanej firmie. Wynajem długoterminowy łączy w sobie zalety leasingu bez wpłaty wstępnej oraz zapewnia pełną obsługę serwisową samochodu. Korzyści finansowe w takim przypadku to: nienaruszenie zdolności kredytowych i płynności finansowej, możliwość zaliczenia opłat za wynajem w koszty uzyskania przychodu, a także wysokie zniżki przy zakupie pojazdów i wszelkich usług związanych z ich eksploatacją.

Jak wybrać odpowiednią formę finansowania? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Wybór odpowiedniej formy finansowania nabycia samochodu to niezwykle istotna kwestia dla każdego klienta decydującego się na zakup. Nie sposób wskazać jednoznacznie, która forma – zakup za gotówkę, na kredyt, leasing, najem, mieszana – jest najbardziej korzystna. Pod uwagę należy wziąć co najmniej klika czynników. A mianowicie – aktualna kondycja finansowa, jak również zdolność kredytowa. W przypadku, gdy decydujemy się na zakup gotówkowy, nie ponosimy żadnego ryzyka prawno-finansowego. Jednak taki zakup wiąże się z dysponowaniem wolnymi środkami finansowymi, na co obecnie mogą pozwolić sobie tylko nieliczni.
Jeśli kredyt samochodowy będzie stanowił podstawę naszej decyzji o zakupie nowego samochodu, to należy także przeanalizować obecną sytuację na rynku banków oferujących taką formę kredytowania zakupu. Na tym polu mamy wciąż rosnącą konkurencją instytucji finansowych, co sprawia, że kredyt staje się coraz tańszą formą finansowania zakupu samochodu z uproszczonymi procedurami jego uzyskania.

Jednak pod względem atrakcyjności struktury finansowania zakupu kredyt ustępuje miejsca coraz bardziej popularnemu leasingowi. Leasing dokładnie odzwierciedla zapotrzebowanie klienta i tym samym wydaje się być idealny i coraz bardziej popularny do finansowania inwestycji samochodowych. Obecnie producenci samochodów nie ograniczają się wyłącznie do współpracy z bankami samochodowymi, ale współdziałają z firmami, które oferują leasing. Korzyści, które w tej fazie może uzyskać nabywca pojazdu, to: korzystna oferta autoryzowanego serwisu danej marki, pomoc przy rejestracji pojazdu, jak również uzyskanie znacznych upustów cenowych na wybraną markę.

Co jest największym atutem Państwa firmy?
Niezaprzeczalnie naszym atutem są ludzie, którzy realizują główną misję firmy, jaką jest profesjonalizm w indywidualnym podejściu do każdego zamówienia. Dogodna lokalizacja sprawia, że firma znajduje się zasięgu każdego klienta. Styl pracy GPP Finance dostarcza korzyści klientom na wszystkich poziomach realizacji zlecenia. Ponadto niezależność od zewnętrznych inwestorów w połączeniu z normami obowiązującymi w zakresie świadczonych usług pozwala na budowanie stabilnego fundamentu firmy.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Aneta Olech

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo