Reklama
wystawa_beaty_czapskiej021 grudnia 2009 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie rusza wystawa Beaty Czapskiej. Ekspozycję będzie można podziwiać przez najbliższy rok, do 1 grudnia 2010 roku.

Beata Czapska, znakomita polska artystka, po raz kolejny przybywa do Warszawy. Tym razem z wyjątkową wystawą prac, ktora zostanie pokazana w Ambasadzie Francji.

Beata Czapska, początkowo zajmowała się architekturą. W latach 80. ubiegłego wieku zainteresowała się rzeźbą, której wkrotce postanowiła poświęcić się całkowicie.

Od 1990 roku pozostaje czynna artystycznie, czego owocem jest ponad 50 wystaw i około 105 prac będących częścią kolekcji prywatnych na całym świecie.

Prace Beaty Czapskiej można określić jako podyktowane pragnieniem i uporem delikatne formy wyrazu kobiecej ekspresji. Subtelność rzeźbiarskiego gestu artystki wydobywa z twardej materii kształty fauny i flory.

We wnętrzu Ambasady i przylegających ogrodach zaprezentowanych zostanie 17 prac z kamienia, drewna i brązu. Prace artystki podziwiać będzie można przez cały rok. Całość ekspozycji dopełni 13 fotografii Berangere Lomont, na ktorych udokumentowane zostały etapy powstawania jednej z rzeźb – alabastrowego „Lotusa”. Prace fotograficzne Berangere wypełnią szklaną fasadę budynku Ambasady.

Warszawska wystawa została zorganizowana we wspołpracy Pracowni-Galerii Jolanty Czajki z Ambasadą Francji. Partnerem wystawy jest AXA Polska będąca częścią Grupy Ubezpieczeniowej AXA. AXA jako mecenas sztuki angażuje się w ochronę i rozwoj dziedzictwa kulturowego na całym świecie, dlatego już po raz kolejny zdecydowała o wsparciu wystawy organizowanej na terenie Ambasady Francji.

AF

wystawa_beaty_czapskiej03wystawa_beaty_czapskiej06

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo