Reklama

filmy_srednie_zlo01Film „Mniejsze zło” Janusza Morgensterna wchodzi do kin 23 października. I prawdopodobnie już tyle informacji wystarczy, aby zachęcić Państwa do jego obejrzenia. Reżyser to ikona polskiego kina. Wystarczy tylko przypomnieć tytuły: „Do widzenia do jutra” ze Zbigniewem Cybulskim, „Trzeba zabić te miłość” czy seriale „Stawka większa niż życie”, „Kolumbowie”, „Polskie drogi”.

„Mniejsze zło” w podstawowej warstwie ma być opowieścią o młodym studencie, owładniętym chęcią zostania pisarzem, który w latach 1980-1982, a więc w realiach późnego PRL-u, zaczyna funkcjonować jako uznany autor. I choć nie napisał samodzielnie żadnej książki, udaje mu się lawirować i nieźle prosperować finansowo. Motorem działania głównego bohatera jest obsesja bycia kimś, osiągnięcia znaczącego, powszechnie zauważalnego sukcesu. W tamtej epoce pozycję zapewniał sam fakt bycia pisarzem. Bohater sięga więc po odpowiednie sposoby, nie cofając się przed plagiatem. Będzie musiał jednak za wszystko zapłacić wysoką cenę.

 

Główną rolę w filmie gra Lesław Żurek, znany z filmu „Mała Moskwa” Waldemara Krzystka. Towarzyszy mu plejada wspaniałych aktorów: Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Anna Romantowska, Magdalena Cielecka, Tamara Arciuch, Borys Szyc, Daniel Olbrychski i wielu innych.

„(…) Moją zasadą jest tworzyć kino, które powoduje takie napięcie, że nie można oderwać od tego wzroku. Tym się też kieruję przy wyborze projektu. Musi być to coś, co będę mógł dać widzowi i co jest dla mnie interesujące.” – mówi o swojej twórczości Janusz Morgerstern. Zapraszamy!

AO

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo