Reklama

dyplomacja - wystawa narodowa bialorusi w polsce01W warszawskiej Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbyła się Narodowa Wystawa Białorusi.

 

Udział wzięło w niej ponad stu czołowych eksporterów białoruskich z przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego i petrochemicznego, spożywczego, branży budownictwa i materiałów budowlanych, bankowości, meblarstwa czy turystyki oraz firmy produkcyjne i handlowe, a także instytucje finansowe, które liczą na znalezienie w Polsce partnerów do współpracy.

Wystawa miała na celu pomoc firmom białoruskim i firmom polskim w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów i współpracy. Poprzednie wystawy (2005 i 2007 rok) pokazały, jak ważną rolę spełniły w ożywieniu naszych stosunków handlowych. Jest rzeczą zrozumiałą, że każdy kraj dba o rozwój swojej gospodarki i eksport produktów za granicę. Ale handel nie może być działaniem jednostronnym. On musi pomóc w rozwoju eksportu i importu obu stron. I właśnie temu celowi podporządkowana była białoruska ekspozycja.

Podczas wystawy zostały przeprowadzone branżowe seminaria dotyczące bankowości i inwestycji, branży paliwowej i chemicznej oraz sektora turystycznego. Z analizy Banku Światowego za 2008 rok wynika, że Białoruś trafiła do dziesiątki krajów, które w ostatnim roku osiągnęły największy postęp w liberalizacji przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Jest to fragment białoruskiej strategii, w której wytyczono ambitny cel trafienia na listę 25 państw, wśród których są najlepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Wystawa Narodowa Białorusi w Polsce była ważnym elementem tej strategii.

Fot . Waldemar Pawlak, Wicepremier RP, z Andrejem Kobiakowem, Wicepremierem Białorusi, przecinają wstęgę

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo