Reklama
dyplomacja - swieto narodowe francji02Z okazji francuskiego Święta Narodowego Ambasada Francji w Polsce zorganizowała coroczne przyjęcie w ogrodach rezydencji.

Przybyło wielu znakomitych gości ze świata polityki, dyplomacji i kultury. Swoją obecnością gospodarzy zaszczycili znani politycy, dyplomaci, aktorzy i artyści. Oficjalne obchody tego święta odbywają się w Paryżu na Polach Elizejskich, z udziałem prezydenta Republiki i rządu. Tłumy oglądają i z entuzjazmem witają defiladę wojskową. W całej Francji z kolei, zarówno w Paryżu, jak i na prowincji, są organizowane spotkania, huczne zabawy, koncerty, bale ludowe oraz pokazy sztucznych ogni. Dla Francuzów 14 lipca jest okazją do przypomnienia historycznego wydarzenia – zdobycia Bastylii w 1789 roku, nazywanego „zwycięstwem nowej ery nad ancien régime”. Dzień ten został ustanowiony Świętem Narodowym Republiki w 1880 roku.

AM

 

Jolanta Szymanek-Deresz z małżonkiem

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo