Reklama
Wzrost gospodarczy, rozwój nowych technologii oraz sytuacja na wschodzie Europy mają największe znaczenie dla Polski. Do takich wniosków doszli goście spotkania przybliżającego zagadnienia poruszane na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Debata została zorganizowana przez Ośrodek Dialogu i Analiz THINKTANK oraz Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI).
 
„Forum w Davos jest dobrym pretekstem, by zastanowić się zarówno nad globalnymi, jak i polskimi wyzwaniami rozwoju. Dlatego zaprosiliśmy czołowych przedstawicieli ze świata biznesu i polityki, by podzielili się informacjami oraz skomentowali kluczowe wątki dyskusji podejmowanych w Davos” – wyjaśnia Paweł Rabiej, partner zarządzający ośrodka THINKTANK.
 
Pieniądze od EBC przywrócą zaufanie inwestorów
Decyzja w sprawie luzowania ilościowego (QE), czyli zastrzyku kapitału dla strefy euro została w Davos przyjęta pozytywnie. Zdaniem uczestników szczytu, a także biorących udział w warszawskim spotkaniu wielkość samego pakietu nie powinna przesłonić głównego zamiaru EBC, jakim jest pobudzenie gospodarki, tworzenie nowych miejsc pracy i podnoszenie innowacyjności europejskich firm.
„To nie tylko pieniądze. Chodzi o zaufanie. Tworzymy szanse dla inwestycji i inwestorów, tak by podnosić atrakcyjność Europy na tle innych rynków” – twierdzi prof. Danuta Hübner, członkini m.in. Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego. Prof. Hübner zdradziła również, że wraz z pakietem opracowywane są reformy, które obejmą rynki finansowe – ze szczególnym naciskiem na rynek pozabankowy.
 
Więcej w numerze 
Foto: Jerzy Krupowies

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo