Reklama
17 stycznia 2015 r. w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się 23.Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji. Kolejny raz nagrodzono wybitnych przedstawicieli samorządów terytorialnego i gospodarczego, przedsiębiorców, przedstawicieli nauki, kultury i medycyny.
 
Zebranych gości przywitała Prezydent miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik: „To dziś, kolejny raz w tej sali, spotykają się ludzie, którzy nie tylko kochają Śląsk, nie tylko kochają Polskę, ale wiedzą, jak osiągać sukces. Dlatego z taką radością czekamy zawsze na ten styczniowy wieczór aby spotkać się z tymi, którzy nie tylko tworzą tę naszą codzienną rzeczywistość, nie tylko osiągają sukcesy, ale dzielą się doświadczeniem i pozytywną energią. Nasze serca są gorące i biją dla Śląska”.
Z kolei Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, w swoim wystąpieniu podkreślał, jaką rolę pełnią wręczane wyróżnienia: „Uroczystość Laurów jest okazją do pokazania dobra, którego nie brakuje w naszym regionie – województwie śląskim i opolskim – i pokazania rozmiarów tego dobra”.
 
W imieniu wszystkich wyróżnionych Złotym Laurem głos zabrał Tadeusz Szymanek, Prezydent Rady Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie. Nawiązał w swojej wypowiedzi do obchodów 25-lecia odrodzenia samorządu gospodarczego w Polsce: „Chciałbym zwrócić uwagę, że bez istnienia nauki, biznesu, samorządu terytorialnego, otoczenia biznesowego i samorządów gospodarczych nie byłoby chyba tej racji stanu, która jest obecnie”. Jacek Janiszewski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 1997‒1999, a obecnie Prezes Zarządu Krajowego Funduszu Poręczeniowego „Samorządowa Polska”, dziękował za wyróżnienie w imieniu wszystkich uhonorowanych Platynowymi Laurami.
 
Więcej w numerze
Foto: Archiwum RIG w Katowicach autorstwa Wojciecha Nowaka i Szymona Jędrysa

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo