Reklama
Rozmowa z Anne Carrere, francuską piosenkarką 
 
Proszę powiedzieć, skąd u młodej wokalistki wzięła się fascynacja twórczością Edith Piaf? W grudniu tego roku będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin tej artystki.
 
Edith Piaf jest najsłynniejszą pieśniarką francuską. To muzyczna legenda znana i rozpoznawana na całym świecie. Każdy francuski piosenkarz, jeśli myśli o karierze we Francji, musi znać wszystkie jej utwory. Gdy byłam młodsza, zawsze razem z mamą śpiewałyśmy piosenki Piaf. Po zdobyciu nagrody filmowej zaczęłam wykonywać wiele piosenek z jej repertuaru, ponieważ kocham klasyczne francuskie utwory, a życiorys tej niezwykłej artystki przywodzi na myśl historię pierwszej gwiazdy rocka. Piaf nieustannie mi imponuje i jest dla mnie wzorem.
Tak wyjątkowy jubileusz nie mógł obejść się bez wyjątkowej oprawy. Piaf! The Show to spektakularne widowisko przygotowane na cześć tej wybitnej francuskiej pieśniarki. Z czyjej inicjatywy zrodził się pomysł na spektakl muzyczny?
 
Mój producent, Gil Marsalla, od 2007 r. oddaje się pracy mającej na celu upamiętnianie twórczości Edith Piaf na świecie. W ubiegłym roku wzięłam udział w przesłuchaniu do innego projektu Paris! Le Spectacle (www.paris-theshow.com), w którym wykonuję rolę Edith Piaf. Polubiłam tę pracę na tyle, że zaraz po powrocie do Francji wyprosiłam rolę w spektaklu Piaf! The Show, przygotowywanym na obchody 100. rocznicy urodzin pieśniarki. To przedsięwzięcie będzie we Francji oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym grudniowym obchodom. Jestem niezwykle dumna, że dane mi jest występować w tym show, które przez cały 2015 rok będziemy promować podczas światowego tournée. 
 
Więcej w numerze
Foto: archiwum Organizatora

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo