Reklama
1 listopada minęła kolejna rocznica algierskiej rewolucji. Jest to upamiętnienie konfliktu zbrojnego między Francją i Algierią, zakończonego sukcesem algierskich wojsk oraz uzyskaniem niepodległości i uniezależnieniem się od Francji. Obecnie Algieria ma ustabilizowaną sytuację wewnętrzną, należy do głównych eksporterów ropy naftowej i gazu ziemnego. 
 
W tym roku Ambasada Algierii obchodzi okrągłą, 60. rocznicę wyzwolenia. Dla uczczenia tych pamiętnych wydarzeń oraz uhonorowania algierskich powstańców co roku Ambasada Algierii w Warszawie organizuje bankiet, którego celem jest zacieśnianie stosunków polsko-algierskich oraz omówienie sytuacji ekonomicznej i gospodarczej kraju. 
Tegoroczne spotkanie z ambasadorami, dyplomatami oraz politykami odbyło się 13 listopada w Hotelu Regent w Warszawie. Gości powitał Cherif Khali, Chargé d'Affaires a.i. reprezentujący Ambasadę Algierii. Obecny był również Abdelkader Khemri – Ambasador Algierii. 
 
Więcej w numerze
Foto: archiwum redakcji

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo