Reklama
18 listopada minęła 96 rocznica proklamowania Republiki Łotewskiej. Z tej okazji w warszawskim hotelu Polonia odbyło się przyjęcie, którego głównym organizatorem i gospodarzem był JE Ilgvars Kļava, Ambasador Republiki Łotewskiej.
 
Na uroczystość przybyło liczne grono znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, politycy oraz przedstawiciele mediów. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać przemówienia organizatora. Ambasador Łotwy złożył gratulacje przewodniczącemu łotewsko-polskiej grupy parlamentarnej, senatorowi Kazimierzowi Kleinie z okazji otrzymania przez niego Orderu Trzech Gwiazd. Nagroda przyznawana jest obywatelom łotewskim i obcokrajowcom za wybitne zasługi cywilne dla państwa łotewskiego na polu umacniania jego bezpieczeństwa, wszechstronnego rozwoju i dobrobytu. Mottem orderu jest łacińska sentencja Per aspera ad astra (przez trudy do gwiazd). Ambasador podsumował również minione wydarzenia kulturalne i polityczne na Łotwie, tj.: wybranie stolicy Łotwy, Rygi, na Europejską Stolicę Kultury, stworzenie nowego rządu czy przystąpienie do strefy euro.
Więcej w numerze
Foto: archiwum Ambasady Łotwy

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo