Reklama
Zapewnia spokojny, leczniczy sen, ułatwia regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, a oprócz tego łagodzi ból i dba o przyjazny klimat w pomieszczeniu. Prawdziwa wełna pełni wiele ważnych funkcji zdrowotnych. Jeśli czujesz, że Twój sen nie sprzyja regeneracji, a rano budzisz się z bólem głowy lub pleców, zmień pościel na wełnianą. Przeczytaj, dlaczego warto to zrobić.
 
 
Miękkie włókna pobudzające krążenie
Przyjemne w dotyku włókna wełniane zapewniają skórze nie tylko miękkie otulenie, ale także delikatnie masują ją, pobudzając krążenie krwi. Tę właściwość docenią wszystkie osoby, borykające się z problemem zimnych kończyn, a także z dolegliwościami natury reumatologicznej. Naturalna zdolność wełny do rozgrzewania ciała pomaga łagodzić ból i przynosi niemal natychmiastową ulgę – mówi Marek Humiński, Prezes firmy produkującej wyroby wełniane Nobel-Shop.eu, biegacz i właściciel kilku klubów sportowych w Zielonej Górze. To dlatego wyroby z tego surowca zalecane są również osobom poddawanym zabiegom fizjoterapii – idealnie przedłużają efekt cieplny.
 
Optymalna regulacja temperatury
Obawiasz się, że właściwości ogrzewające nie pozwolą Ci wypocząć w ciepłe noce? Niepotrzebnie. Wełnę charakteryzuje bardzo wysoka higroskopijność, a elastyczna budowa włókien zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Te właściwości sprawiają, że produkty wełniane zapewniają optymalną temperaturę ciała zarówno latem, jak i zimą. Ich włókna mogą przyjąć wilgoć w ilości odpowiadającej nawet 1/3 ich masy. Jednocześnie nie sprawiają wrażenia wilgotnych w dotyku. Jeśli podczas snu temperatura, jaką generuje Twoje ciało, nie pozwala Ci wypocząć, wełniana pościel jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.
 
Niedostępna dla bakterii
Budowa włókien wełnianych ma jeszcze jedną ważną zaletę, którą docenią alergicy oraz rodzice małych dzieci. Tworzą one środowisko nieprzyjazne bakteriom i roztoczom. Zdolność pochłaniania i wydalania wilgoci oraz sprawny przepływ powietrza w wyrobach wełnianych sprawia, że bakterie nie mają szans, by się w nich zasiedlić – tłumaczy Marek Humiński z firmy Nobel-Shop.eu. Wełniana pościel oznacza więc zdrowy, regenerujący sen również dla osób cierpiących na alergie.
 
Przyjazna dla człowieka
Wełna sprawia, że klimat w pomieszczeniu do odpoczynku sprzyja zdrowiu i dobremu nastrojowi. Wszystko dzięki zdolności do unicestwiania jonów dodatnich i zastępowania ich jonami ujemnymi. Te pierwsze znajdują się w zanieczyszczeniach, smogu, toksycznych substancjach, występujących w materiałach budowlanych. Są także emitowane przez urządzenia elektroniczne. Dodatnie jony powodują bóle głowy, spadek nastroju, rozdrażnienie. Otaczając się wyrobami z wełny, dbasz więc o naturalne jonizowanie powietrza, które przekłada się na lepsze samopoczucie, wyższą odporność organizmu na choroby i skuteczną odnowę komórek.
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo