Reklama

Chociaż katar spowodowany wirusami i katar alergiczny mogą z początku wyglądać podobnie, ich podłoże jest zupełnie inne, dlatego też należy podjąć inne leczenie. 

 

 

 
Z początku, jeden i drugi zaczyna się od pojawienia się wydzieliny z nosa, trudności w oddychaniu i kichania. Szczególnie trudno jest odróżnić katar sienny od przeziębienia, jeśli alergia ujawnia się po raz pierwszy i nie wiemy jak nasz organizm na nią reaguje. Jest jednak kilka objawów, które możemy zaobserwować, aby ustalić czy nieżyt nosa wynika z alergii czy przeziębienia. 
 
Katar w przebiegu infekcji a katar alergiczny
Katar w przebiegu infekcji rozwija się stopniowo i trwa zdecydowanie krócej, zazwyczaj od 3-14 dni. Może mu towarzyszyć także gorączka i występuje zazwyczaj jesienią i zimą. Wyciek z nosa, podczas tego typu kataru jest gęsty i nieprzezroczysty. W trakcie przeziębienia może pojawić się łzawienie, ale zazwyczaj bez dodatkowych objawów ze strony oczu. Katarowi infekcyjnemu mogą towarzyszyć również ból i zaczerwienienie gardła. 
 
Inaczej jest przy sezonowym, alergicznym nieżycie nosa zwanym katarem siennym. Pojawia się on nagle i zazwyczaj przebiega bez podwyższonej temperatury. Powtarza się przeważnie o tej samej porze roku, najczęściej wiosną i jesienią, chyba że jest 
to alergia na sierść. Przy katarze alergicznym wyciek z nosa jest bardziej wodnisty i przezroczysty. Oczy są zaczerwienione i opuchnięte. Występuje świąd. Trwa zazwyczaj zdecydowanie dłużej niż 14 dni. 
 
Rozwiązanie na katar
Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwały1 efekt lek na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną – oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny. 
Zawarta  w produkcie Acatar Control Oksymetazolina pierwsze efekty daje już po 25 sekundach i przynosi ulgę nawet do 12 godzin.2
Korzyści oksymetazoliny: 
Działa już po 25 sekundach;
Ulga trwa nawet do 12 godzin.2
Acatar Control to rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i przynoszącego długotrwałe efekty sposobu na zwalczanie kataru. 
1, 2, 3 … Weź oddech!
 
 
***
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
POJEMNOŚĆ: 15 ML (ok. 300 dawek)
DO STOSOWANIA JUŻ PO 6. ROKU ŻYCIA
 
1. Albrecht P. Czy i jak leczyć objawowo zakażenia dróg oddechowych. Medycyna Rodzinna 2004; 6:268-277.
2. ChPL leku Acatar Control, dotyczący początku działania już po 25 sekundach i utrzymywaniu się efektu nawet do 12 godzin.
 
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo