Reklama
Gdy włosy opadają z sił
 
Stres, przemęczenie, zła dieta, niewyspanie i mamy wrażenie że nie tylko my, ale również nasze włosy opadają z sił. Nowy produkt w portfolio firmy Sanofi - BIOTIN PLUS LOXON®, to suplement diety dla osób, które pragną zadbać o włosy. Preparat zawiera wysoką porcję biotyny (2,5 mg) oraz minerałów - cynku i selenu, a także aminokwas siarkowy L-cystynę.
 
 
Aktualnie aż około 90% dorosłych Polek deklaruje nadmierne wypadanie włosów. Dodatkowo, określają je jako osłabione, matowe, jakby pozbawione życia . Może to oznaczać, że potrzebują wsparcia od wewnątrz - uzupełnienia składników ważnych dla prawidłowego wzrostu włosów. Jak podkreśla dietetyk Anna Radowicka: „Dieta uboga w witaminy oraz składniki mineralne o istotnym znaczeniu dla włosów, ma wpływ na ich kondycję, szczególnie łamliwość oraz wypadanie. Warto przyjrzeć się naszej diecie z ostatnich 3 miesięcy i zastanowić się, czy spożywamy produkty bogate szczególnie w witaminy z grupy B, A, C i H oraz minerały m.in. żelazo i cynk. Jeśli  składników tych jest w naszej diecie zbyt mało, warto zastanowić się nad suplementacją”.
 
BIOTIN PLUS LOXON® to kompleks składników ważnych dla kondycji włosów - biotyny, cynku i selenu, uzupełniony o aminokwas siarkowy L-cystynę, główny budulec keratyny.
 
Pierwiastki zawarte w suplemencie diety BIOTIN PLUS LOXON®:
Wysoka dawka biotyny - aż 2,5 mg w 1 kapsułce
Biotyna, zwana również witaminą H lub witaminą B7, jest ważnym składnikiem odżywczym dla mieszków włosowych. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
 
Cynk i selen
Pomagają zachować zdrowe włosy i chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. 
 
L-cystyna - aż 200 mg. 
Główny składnik keratyny, najważniejszego białka budującego strukturę każdego włosa. 
 
Średnia cena detaliczna: ok. 22 PLN (30 kapsułek). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.
 
BIOTIN PLUS Loxon - suplement diety
 
Postać: kapsułki
 
Zawartość składników aktywnych w zalecanej do spożycia porcji dziennej:
1 kapsułka: 2500 µg biotyny (D-biotyna) – 5000 % RWS; 10 mg cynku (glukonian cynku) – 100 % RWS; 55 µg selenu (selenian (IV) sodu) – 100 % RWS, 200 mg L-cystyny.
[RWS – referencyjna wartość spożycia].
 
Zalecane spożycie:
Dorośli i młodzież: 1 kapsułka dziennie w czasie posiłku
 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.
 
Podmiot wprowadzający do obrotu: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa
 
***
Informacje o Sanofi
Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi jest zorganizowana w pięć globalnych Business Unitów: Diabetes&Cardiovascular, General Medicines&Emerging Markets, Consumer Healthcare, Sanofi Genzyme i Sanofi Pasteur. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Jedna z 112 fabryk Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Więcej informacji: www.sanofi.pl  Sanofi Polska @SanofiPolska
 
mat. prasowa

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo