Reklama
KOMENTARZ: DR KATARZYNA STOŚ, PROF. NADZW. INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA
 
Marchew i sok marchwiowy charakteryzują się niską kalorycznością oraz wysokim poziomem substancji odżywczych. Są źródłem karotenoidów, głównie beta-karotenu. 200 g marchewki czy 200 ml pasteryzowanego lub świeżego soku marchwiowego to zaledwie około 80 kcal.
 
Oceń w 3 prostych krokach, czy cierpisz na zagrażający zdrowiu i życiu obturacyjny bezdech senny
 
W ciągu dnia bywasz senny, rozdrażniony i łatwo się dekoncentrujesz, zdarzyło Ci się przysnąć w metrze lub za kierownicą? Chrapiesz i masz grubą szyję? Sprawdź! To może być zagrażający zdrowiu i życiu obturacyjny bezdech senny. Zweryfikuj w 3 krokach, czy znajdujesz się w grupie osób zagrożonych obturacyjnym bezdechem sennym i czy powinieneś podjąć dalsze działania diagnostyczne oraz terapię. 
 
 

 

Zrób dwa kroki do zwiększonej energii na wiosnę  -  nowe produkty Nutrilite™:  Phyto2Go i Witamina B PLUS 
 
 
Okres przedwiosenny jest dla wielu osób czasem obniżonej odporności organizmu i zwiększonego zmęczenia.  Częste infekcje wirusowe, uczucie senności i zmęczenia to tylko niektóre z objawów. Aby utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną, niezbędne jest dostarczania organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów.  Uzupełnieniem codziennej diety może być przyjmowanie suplementów diety, które pomogą utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie przez cały rok. 
 
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnego wpływu witaminy D na stan zdrowia, ale czy prawidłowo zaspokajamy zapotrzebowanie organizmu na ten składnik? Zwłaszcza zimą, kiedy brakuje słońca, ilość docierających do nas promieni słonecznych jest ograniczona, dodatkowo przebywamy większość dnia w pomieszczeniach oraz ograniczamy zabawy na świeżym powietrzu, skutkuje to występującym niedoborem witaminy D.
 
Karmienie piersią niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla nowonarodzonego maluszka jak i jego mamy. Nie zawsze jest jednak łatwe, ponieważ narosło wokół niego wiele mitów, z którymi trzeba się rozprawić.
 
 
Aż 65% mężczyzn nosi komórkę w kieszeni spodni - może to szkodzić płodności
 
Choć 3/4 młodych mężczyzn wie, że styl życia może oddziaływać na jakość nasienia, mimo to często mają kontakt z czynnikami, które mogą zaburzyć płodność, wynika z badań IQS na rzecz kampanii „Płodny Polak”. Do nich należy chociażby trzymanie telefonu komórkowego w kieszeni spodni, do czego przyznaje się 65% młodych Polaków. Mężczyźni deklarują również, że często sięgają po alkohol – 40%, odczuwają stres – 36%, ponadto pracują w pozycji siedzącej – 35%, co może prowadzić do obniżenia parametrów nasienia i skutkować problemami z poczęciem dziecka. 
 
 
JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SWOIM GENOTYPEM?
 
Wielu chorobom o podłożu genetycznym można zapobiec lub nawet ich uniknąć. Jest to możliwe, jeśli mamy dostęp do kodu zawartego w naszym DNA i właściwie z niego korzystamy. Oprócz badań onkologicznych są również inne, specjalistyczne, które badają np. schorzenia zatorowo-zakrzepowe czy nawet predyspozycje sportowe. Według specjalistów badania genetyczne to źródło bezcennej wiedzy, która pozwala prowadzić aktywny tryb życia zgodnie z naszym genotypem.
 
Zima to doskonały czas, by oddać się sportowemu szaleństwu. Dla wielu osób ferie zimowe to ulubiona forma urlopu. Dni spędzone na stoku pozwalają złapać oddech od miejskiego życia i zrelaksować się na łonie natury. By z zimowego wyjazdu wrócić z uśmiechem na twarzy, zamiast uciążliwej kontuzji, warto się do niego odpowiednio przygotować. Ważne, by zwrócić uwagę nie tylko na właściwy dobór sprzętu i stroju, ale również na przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku.
 
 
Jak przestać?
Spokorady od SpokoBOX Catering dietetyczny
 
Wieczorami organizm wodzi nas na pokuszenie. Wiele osób lubi podjeść przed snem jeszcze jedną małą przekąseczkę. Myślimy wtedy:  „od jutra przestanę jeść po 18:00”… i nie dotrzymujemy słowa. 
 
Przed nami wyjątkowy, świąteczny czas, Sylwester oraz karnawałowe zabawy. To dobra okazja, żeby poznać trendy panujące w makijażu i manicure. Nasi eksperci wprowadzą Cię w świat najmodniejszych kolorów i ciekawych rozwiązań. Pomogą podkreślić naturalne piękno i zaproponują odpowiedni look do Twojej urody i stylizacji.

Strona 1 z 14

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo