Reklama
IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy – ważny głos w promowaniu kultury zdrowego życia. 
 
Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy - najważniejsze w naszej części świata spotkanie środowiska jogi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii. 
 
 
 
Celem przyświecającym konferencji jest promowanie jogi i ajurwedy jako jednej z dróg prowadzących do uzdrowienia duszy oraz ciała. Spotkanie będzie kontynuacją międzynarodowej dyskusji naukowej obejmującej kwestie interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie oraz profilaktyki zdrowotnej. 
Podczas IV edycji uczestnicy omówią między innymi takie tematy jak: 
- zastosowanie jogi w życiu codziennym oraz w życiu korporacyjnym,
- jak wprowadzono Ajurwedę do oficjalnego nurtu medycznego w Szwajcarii,
- zastosowanie jogi: wpływ na psychikę, jakość snu, utrzymanie właściwej wagi, systemu krążenia,
- oddech jako narzędzie kontroli emocji,
- sanskryt w sercu nauki wedyjskiej i ludzkiej świadomości,
- zarządzanie wyzwaniami życia poprzez astrologię wedyjską,
- wpływ jogi na jakość życia kobiet żyjących z nowotworem,
- ajurweda-profilaktyka-leczenie-zdrowy styl życia,
- Bóg-duch-dusza w wedyjskiej literaturze,
- stres a holistyczna koncepcja integralności,
- modele praktyki jogi w Polsce.
 
Konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia oraz zdrowia, będzie jednak źródłem unikalnej wiedzy zwłaszcza dla studentów, doktorantów, naukowców, praktyków i szkoleniowców z dziedziny wychowania fizycznego, nauk medycznych, jogi i ajurwedy. Zaangażowanie Ministerstwa Ajurwedy i Jogi (AYUSH) w Indiach świadczy o randze wydarzenia i jest gwarantem najwyższego poziomu merytorycznego. Konferencję zaszczycą swoim udziałem H.E. Shripad Naik - Minister AYUSH oraz H.E. Trivendra Singh Rawat - Premier Stanu Uttarakhand, którzy przybędą do Sulisławia specjalnie na to wydarzenie. 
Dyskusję podczas Konferencji w Sulisławiu poprowadzą lekarze i uczeni z całego świata, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii. Swoją obecność potwierdzili, m.in.: 
- Chandra Bhandari - Patron Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu, Światowy Ambasador Jogi w roku 2016, dyplomata Indii, m.in. Ambasador Indii w Polsce w latach 2007-2009
- Pundit Radheshyam Mishra - międzynarodowy guru jogi
- Shriniwas Guijarwar - chirurg i ordynator szpitala w Kurukshetra
- Prof. dr Vidula S. Gujjarwar - lekarka medycyny ajurwedyjskiej
- Dr Ajay Gupta - indyjski chirurg 
- Shirley Telles - Dyrektorka Rady Zaawansowanych Badań Medycznych nad Jogą, Ajurwedą i Neurofizjologią
- Partap Chauhan - lekarz ajurwedyjski 
- Dr Ajay Sati - lekarz, założyciel portalu www.beingwell.in
- Prof. Kamal Kishor Mishra - nauczyciel akademicki
- Gyan Prakash - trener korporacyjny
- Ranjana Prakash - astrolożka i terapeutka
- Dr Rutz - Prezes Stowarzyszenia Szwajcarskich Profesjonalistów Ajurwedy (VSAMT)
Konferencję uświetnią swoją obecnością także polscy naukowcy i promotorzy zdrowego stylu życia, m.in. Prof. dr inż. Jerzy Leszek Zalasiński - fizjolog i biochemik roślin czy Prof. zwyczajny ks. Stanisław Rabiej - specjalista w dziedzinie nauk teologicznych, który wystąpi podczas otwarcia Konferencji. 
 
IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy jest centralnym wydarzeniem Family Yoga Festival 2017, który odbędzie się w dniach 21-25 czerwca 2017 r. w Pałacu Sulisław. 
 
W programie także: Obchody Światowego Dnia Jogi – 21 czerwca br., Polska Konwencja Jogi - 23-25 czerwca br., Ekologiczny Jarmark Letni – 21-25 czerwca br. 
W ramach Festiwalu jego ambasadorki – Agnieszka Maciąg oraz Dagmara Skalska 24 czerwca poprowadzą otwarte warsztaty rozwoju osobistego. 
 
W niezwykłą relaksującą atmosferę wprowadzi gości koncert na kryształowych misach oraz uwalniająca i podnosząca energię ceremonia agnihotry. Niecodzienną atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w medytacji labiryntu, który jest starożytnym systemem indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości. Nie zabraknie także doznań kulinarnych – goście będą mogli rozsmakować się w kuchni ajurwedyjskiej, z której słynie restauracja Pałacu Sulisław. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowali warsztaty jogi. Przez cały czas trwania Festiwalu zapewniona będzie opieka nad dziećmi, jak również gry i zabawy oraz inne niespodzianki. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie magiczna Ceremonia HOLI - święto koloru, tańca i miłości.
 
Więcej informacji: www.sulislaw.pl
 
***
Pałac Sulisław
z historią sięgającą XVII stulecia, dziś jest pierwszym na Opolszczyźnie hotelem pięciogwiazdkowym. W skład kompleksu wchodzą też Hotel Elsner oraz wyśmienita restauracja serwująca tradycyjne dania polskie i specjalizująca się w kuchni ajurwedyjskiej. Misją Pałacu Sulisław, w którym swoją siedzibę ma także jedyny w Polsce Instytut Jogi i Ajurwedy, jest zwiększanie świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Wyróżnikiem szerokiej palety usług SPA jest ajurweda firmowana przez małżeństwo lekarzy pochodzących ze Sri Lanki, które oprócz studiów z zakresu medycyny miało przywilej przejęcia tzw. wiedzy pokoleniowej. Wysokie kwalifikacje posiadają również pochodzący z różnych krajów terapeuci, którzy pracują pod ich okiem. Przestronne, eleganckie pokoje i wyjątkowe, malownicze położenie Pałacu Sulisław gwarantują udany wypoczynek. To doskonałe miejsce zarówno na romantyczny weekend, jak i na zorganizowanie biznesowego spotkania. 
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo