Reklama
PREMIERA „MAŁŻEŃSTWA WE FRANKACH SZWAJCARSKICH” 
 
W poniedziałek 25 września w Krakowskim Teatrze Komedia odbędzie się premiera spektaklu komediowego „Małżeństwo we frankach szwajcarskich” autorstwa Jana Jakuba Należytego. W przedstawieniu zagra Julita Kożuszek, Renata Pałys, Jan Jakub Należyty i Dariusz Gnatowski, który jest również reżyserem spektaklu.
 
 
„Viagra” to słodko-gorzka komedia z wątkiem kryminalnym w tle. O rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie. 
 
 
Po Mazurskim Rejsie Komediowym i Morskim Festiwalu Komediowym Krakowski Teatr Komedia rusza z kolejnym cyklem. W poniedziałek 25 września rozpoczyna się w Krakowie akcja „Komedia na Batorym 2017”, która potrwa do końca roku. W ramach cyklu widzowie obejrzą najbardziej hitowe spektakle: „Trzy razy łóżko” i „Viagrę i chryzantemy” Jana Jakuba Należytego, „Męża i żonę” Aleksandra Fredry oraz premierowo „Małżeństwo we frankach szwajcarskich” autorstwa Jana Jakuba Należytego. W przedstawieniu zagra Julita Kożuszek, Renata Pałys, Jan Jakub Należyty i Dariusz Gnatowski, który jest również reżyserem spektaklu.
 
 
Scena Spektrum, nowy warszawski teatr impresaryjny, podjął stałą współpracę z Teatrem Syrena. Za sprawą tej kooperacji na deskach Syreny pojawią się tak wybitni aktorzy, jak:  Piotr Fronczewski, Wiktor Zborowski. Magdalena Zawadzka,, Krzysztof Tyniec czy Ewa Telega. U ich boku można będzie zobaczyć najbardziej obiecujących adeptów sztuki aktorskiej: Katarzynę Ucherską i Aleksandra Milićevića. 
 
 
(When the Barbarians Came)
 
PREMIERA 29 KWIETNIA, GODZ.19.00
TEATR WSPÓŁCZESNY, SCENA GŁÓWNA
WARSZAWA
 
 
Balet moskiewskiego Teatru Bolszoj nie chce być tylko pięknym muzeum klasycznego baletu, z jakim jest kojarzony i z którego zasłużenie słynie. Dlatego wprowadza do swego repertuaru także nowe balety oraz choreografie uznanych na całym świecie twórców współczesnych. Podczas jednego wieczoru zaprezentuje trzy dzieła takich właśnie mistrzów. Wieczór transmitowany do kin w ponad 60 krajach świata 19 marca będzie to jednorazowe wydarzenie okraszone aż dwiema premierami na scenie Bolszoj. 
 
„Ludzie inteligentni” Tito Productions w reżyserii Olafa Lubaszenki
Nadchodząca premiera w Teatrze Imka
 
„Inteligentni ludzie podejmują dojrzałe i przemyślne decyzje. Rozmawiają ze sobą i dochodzą do konstruktywnych wniosków. Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna. Czyli tego co czują naprawdę”.
 
Festiwal  Nowe Epifanie należy do oczekiwanych wydarzeń w Warszawie.  Odbywa się w okresie poprzedzającym Wielkanoc; w poprzednich latach pod nazwą Gorzkie Żale. Jego ideą  jest  inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II.  Przyciąga różnorodnością propozycji. Interdyscyplinarna formuła obejmuje spektakle teatralne, koncerty, filmy, dyskusje na kontrowersyjne tematy i… kulinaria. 
 
Trwają próby do kolejnej premiery Teatru Żydowskiego
(10 III 2017 r. w Klubie Garnizonowym)
 
10 marca czeka nas wszystkich „Wielka wygrana”! To tytuł najnowszej premiery Teatru Żydowskiego, który pomimo braku stałej siedziby wciąż przygotowuje dla swojej publiczności kolejne pozycje repertuarowe. Komedia „Wielka Wygrana” w reżyserii Tomasza Szczepanka napisana została przez Martę Guśniowską, a zainspirowana jest tekstem klasyka literatury jidysz, Szolema Alejchema. Zobaczymy ją gościnnie na deskach Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa 10-13 marca i 21-22 kwietnia. 
 
W Teatrze Bolszoj „Jezioro łabędzie” było wystawiane wielokrotnie. W XX w. nie można sobie wręcz wyobrazić repertuaru tego teatru i teatrów całego świata bez tego baletu. W kinach 5 lutego zobaczmy wersję Jurija Grigorowicza w wykonaniu najwybitniejszych solistów zespołu baletowego moskiewskiego Teatru Bolszoj. W podwójnej roli Odetty i Odylii wystąpiła primabalerina Swietłana Zacharowa. Spektakl zarejestrowano w 2015 r.
 

Strona 1 z 4

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo