Reklama
Słynny baryton, należący do światowej czołówki śpiewaków operowych - Mariusz Kwiecień i znana sopranistka - Joanna Woś, wystąpią już 27 maja w Filharmonii Łódzkiej. Podczas wspólnego koncertu wykonają najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini. Mecenasem Gali Operowej jest Atlas.
 
 
Mistrzowski duet
Artyści zaprezentują zgromadzonej publiczności między innymi fragmenty „Cyrulika sewilskiego”, „Łucji z Lammermooru” i „Purytan”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą uznanej dyrygentki, Agnieszki Nagórki.  Połączenie tak wyjątkowych talentów i osobowości na jednej scenie to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich melomanów. Mariusz Kwiecień regularnie koncertuje w najbardziej prestiżowych teatrach operowych na świecie - Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Lyric Opera w Chicago, Opera Wiedeńska czy Opera Paryska, to tylko niektóre z nich. Wyjątkowy głos i muzyczna wrażliwość oraz niepowtarzalny urok sceniczny sprawiają, że każdy z jego koncertów zapada w pamięć na długo. Joanna Woś to primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, współpracująca z tak renomowanymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper. Jej nadzwyczajne warunki głosowe sprawiają, że każdy występ to niepowtarzalny, muzyczny spektakl.
 
Kultura wspierana przez biznes
Gala Operowa w Filharmonii Łódzkiej to przejaw ścisłej współpracy świata biznesu z sektorem kultury. Dzięki realizowanym wspólnie inicjatywom możliwa staje się organizacja wydarzeń o nieocenionym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego, nie tylko w skali miasta, ale również całego kraju.
 
Działania z zakresu Corporate Cultural Responsibility, czyli odpowiedzialności biznesu za kulturę, coraz częściej stanowią istotny element strategii przedsiębiorstw. Atlas od lat aktywnie wspiera cenne inicjatywy kulturalne. Wiemy, że przynoszą one wymierne, długofalowe korzyści – pozytywnie wpływają na poprawę satysfakcji społecznej, a także sprzyjają rozwojowi i promocji regionu. Jestem dumny, że jako Atlas mogliśmy się przyczynić do organizacji tak niezwykłego wydarzenia, jakim jest koncert Mariusza Kwietnia i Joanny Woś w Filharmonii Łódzkiej  - mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas. 
 
Godzinę przed zaplanowanym na 19:00 występem w kasach biletowych Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się sprzedaż wejściówek na wolne miejsca (cena 60 PLN). Po koncercie melomani będą mogli spotkać się z solistami we foyer - zrobić pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autografy. 
 
 
Więcej informacji na temat Gali Operowej znaleźć można na:
http://filharmonia.lodz.pl/ oraz https://pl-pl.facebook.com/FilharmoniaLodzka/
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo