Reklama
Mariusz Duda kolejny raz odwiedził warszawskie Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem artysta zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo „Under The Fragmented Sky” i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętował dziesięciolecie istnienia projektu Lunatic Soul.
 
 
Rozmowę z Mariuszem Dudą poprowadził Michał Kirmuć, a spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona była działalności Lunatic Soul na przestrzeni ostatnich 10 lat. Artysta podsumował swoją dotychczasową solową twórczość i zaprezentował kilka utworów z wcześniejszych wydawnictw. Muzyk opowiedział również o początkach projektu:
Nie chciałem jeszcze ani wydawać czegokolwiek pod swoim nazwiskiem, ani nagrywać dokładnie tego samego co robiłem w Riverside, narodził się więc inny projekt, bardziej wyciszony, oniryczny, ambientowy, skoncentrowany na dźwiękach orientalnych, zainspirowany takimi wykonawcami jak Dead Can Dance, Peter Gabriel czy szwedzką grupą Hedningarna.
 
Druga część spotkania w całości była poświęcona najnowszemu wydawnictwu Lunatic Soul, którego premiera zaplanowana została na 25 maja 2018 r., czyli dokładnie dziesięć lat od fonograficznego debiutu projektu. „Under The Fragmented Sky” to 8 nowych kompozycji, które są suplementem do wydanego w październiku ubiegłego roku piątego albumu - „Fractured”.
„Under The Fragmented Sky” to muzyczna podróż z bardzo subtelną elektroniką i eksperymentami wokalnymi, niezwykle spójna, i na pewno dużo bliższa klimatom znanym z poprzednich płyt. Dzięki temu wydawnictwu cała dyskografia Lunatic Soul zyska kolejną odsłonę moich muzycznych fascynacji, od początku zawieszonych gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią. – powiedział Mariusz Duda.
 
 
Podczas spotkania zgromadzeni w U22 goście mieli szansę na wysłuchanie utworów z najnowszego albumu projektu Lunatic Soul na najwyższej jakości sprzęcie, który zapewnił polski producent SVEDA AUDIO. Podczas części oficjalnej odsłuchane zostały trzy utworu z nadchodzącego albumu. Z pozostałymi pozycjami z „Under The Fragmented Sky” goście zapoznali się podczas części nieoficjalnej, której atmosferę podgrzewał partner spotkania -  Wyborowa Pernod Ricard, serwujący drinki na bazie szkockiej whisky Ballantines.
 
Spotkanie z albumem „Under The Fragmented Sky” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 r. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.
 
***
ZPAV,
działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo