Reklama
21-25 marca – Lublin, Warszawa, Radom i Zabrze
 
 
 
Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Ludwiga van Beethovena będzie jerozolimska orkiestra Israel Camerata. Jej udział w Festiwalu będzie pierwszym wydarzeniem otwierającym cały cykl wydarzeń związanych z tegoroczną 70. rocznicą powstania państwa Izrael i 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Orkiestra poza stolicą wystąpi aż w trzech miejscach: Lublinie, Radomiu i Zabrzu. 
 
Tegoroczny 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena uświetni występ izraelskiej Cameraty. Historia zespołu jest niezwykła. Orkiestra powstała jako eksperymentalna próba połączenia „starych i nowych” mieszkańców Izraela – muzyków. Orkiestra stała się tym samym nie tylko miejscem integracji i nowoprzybyłych emigrantów z resztą społeczeństwa, ale również odnoszącą międzynarodowe sukcesy instytucją kultury. 
 
Goście z Izraela zagrają pod batutą światowej sławy dyrygenta, a zarazem założyciela i dyrektora muzycznego orkiestry, Avnera Birona. W Warszawie oraz Lublinie zespół zagrają z Szymonem Nehringiem, pierwszym Polakiem, który został zwycięzcą Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Podczas koncertów w Radomiu i Zabrzu solistą będzie Konrad Skolarski. W programach koncertów znajdą się utwory, m.in. Ludwiga van Beethovena, Béli Bartóka i Wolfganga Amadeusa Mozarta.
 
Festiwal odbywa się pod hasłem „Beethoven i wielkie rocznice”. W sumie to aż 18 koncertów w Warszawie w 15 dni: 13 symfonicznych, trzy kameralne i dwa recitale pianistyczne. Kolejnych kilkanaście koncertów odbędzie się w innych miastach Polski. 
 
 
Koncerty Israel Camerata odbędą się:
21 marca, godz. 19:00, Lublin
Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa, Plac Teatralny 1
22 marca, godz. 19:30, Warszawa
Filharmonia Narodowa, ul. Sienkiewicza 10
24 marca, godz. 18:00, Radom
Zespól Szkol Muzycznych, Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego, ul. 25 czerwca 70
25 marca, godz. 18:00, Zabrze
Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. De Gaulle'a 17
 
Więcej o 22. edycji Festiwalu Ludwiga van Beethovena: www.beethoven.org.pl   
 
mat. prasowe
fot. Galit Deutsch
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo