Reklama
The 1st International Chopin Competition on Period Instruments (2-14 September 2018)
 
 
Idea przybliżania szerokiej publiczności wykonawstwa na instrumentach historycznych towarzyszy Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina właściwie od chwili jego powstania. Zakup fortepianu marki Erard z 1849 r. otwierającego kolekcję instrumentów Instytutu oraz fundament Festiwalu „Chopin i Jego Europa” - wykonania na instrumentach historycznych zapoczątkowały konsekwentne poszukiwanie „prawdziwego brzmienia” muzyki Chopina. Jego kontynuacją stało się wydawanie serii płytowej „The Real Chopin”, obejmującej w tym momencie blisko 40 tytułów dostępnych w 50 krajach, zaś zwieńczeniem – I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych, za sprawą którego udało się zainteresować najmłodsze pokolenie pianistów chopinowską aurą brzmieniową.
 
Najnowszy album Troye Sivana – „Bloom" – wreszcie ujrzał światło dzienne! O poziomie oczekiwania na nową płytę artysty najlepiej świadczą wyniki singli promujących dzieło – pięć utworów zgromadziło ponad 550 mln streamów przed premierą. W momencie premiery „My My My!" i „Dance to This" z gościnnym udziałem Ariany Grande stały się światowym trendem numer jeden na Twitterze. Krążek zbiera rewelacyjne recenzje zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych.
 
20.00 Koncert Symfoniczny
Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (przeniesiony z Filharmonii Narodowej)
 
25 sierpnia – 2 września 2018 r.
 
Miłośnicy jazzu wiedzą, że Festiwal Warszawa Singera to jedno z najciekawszych wydarzeń w jazzowym kalendarium Warszawy. W tym roku program jest wyjątkowo bogaty, bo i edycja Festiwalu jest specjalna – podwójnie jubileuszowa: 15-lecie Festiwalu i 30-lecie Fundacji Shalom, która jest pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia.
 
31.08 – 19.09 2018 r.
 
W dniach od 31 sierpnia do 19 września odbędzie się w Warszawie IV odsłona Festiwalu Oper Barokowych. Inicjatorem i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica.
 
„Nie znajdziesz”, to nowy singiel Weroniki Curyło, Finalistki 7 edycji Voice Of Poland
 
Dzień premiery utworu oraz, tj. 03.08.2018, to data 18-tych urodzin Wokalistki!!!
 
W samo południe zapraszamy do obejrzenia metafizycznego lyric video na Vevo & Youtube: https://umusicpl.lnk.to/WeronikaCuryloNieZnajdziesz
 
7 sierpnia 2018 w Multikinie!
 
 
 
 
 
„Amore – mój hołd dla miłości” to hołd, który Andre Rieu swojej miłości do muzyki i obu moim rodzinom – żonie i dzieciom oraz Orkiestrze Johanna Straussa, z którą występuję już ponad 30 lat. Ten wyjątkowy koncert z polskimi napisami w Multikinie już 7 sierpnia 2018!
 
 
ZAPOWIEDŹ PŁYTY ZESPOŁU MŁYNARSKI-MASECKI JAZZ CAMERATA VARSOVIENSIS 
WYDANEJ W RAMACH OBCHODÓW 74. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 
Fogg – pieśniarz Warszawy to tytuł płyty, na której znajdą się utwory Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Album ukaże się 27 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia odbędzie się także uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał. Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą Wydawnictwo Agora.
 
Premierą Don Giovanniego Mozarta, w reżyserii Ryszarda Peryta i pod batutą Łukasza Borowicza, Polska Opera Królewska rozpocznie swój Festiwal, który odbędzie się w dniach 5 – 27 lipca tego roku. Czeka nas piętnaście wieczorów muzycznych, łącznie szesnaście wydarzeń artystycznych w najpiękniejszych miejscach Warszawy – Łazienkach Królewskich oraz świątyniach przy Krakowskim Przedmieściu.
 

Strona 1 z 34

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo