Reklama
Słonecznikowy, lniany czy sezamowy? Tłoczony na zimno, a może rafinowany?  Wybór właściwego oleju nie należy do najprostszych. Od samego początku należy pamięć, że olej olejowi nierówny. Warto mieć świadomość, które oleje są wartościowe i powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. 
 
Co znajdziemy na półkach? 
Duże grono osób uważa, że jeśli na butelce jest napisane ,,olej roślinny”, to na pewno jest on zdrowy i odpowiedni. Niestety te ogólno dostępne oleje w stacjonarnych sklepach, są często rafinowane, czyli wysoko przetworzone. Mimo, że teoretycznie składają się one z nienasyconych kwasów tłuszczowych – czyli tych dobrych, w które obfitować powinna nasza dieta,  pod wpływem czynników takich, jak światło oraz temperatura ulegają utlenieniu, co skutkuje powstawaniem bardzo szkodliwych rodników. Nie mniej jednak największe zagrożenie dla naszego zdrowia stanowi obróbka termiczna olejów rafinowanych. Podgrzewanie powoduje szybszy proces utleniania,  zawartych w nich kwasów tłuszczowych. Dlatego warto rozważyć rezygnację z ich stosowania.  Najzdrowszym i zarazem najlepszym wyborem są oleje  nierafinowane, tłoczone na zimno, z krótkim terminem przydatności do spożycia, w szklanych, ciemnych butelkach, przechowywane w lodówce. Takie oleje mają też dodatkowe walory prozdrowotne. Dobrze zaopatrzyć się w następujące oleje roślinne, idealne do stosowania na zimno:
 
Olej lniany 
Ma działanie antynowotworowe i przeciwzapalne oraz bardzo dobry stosunek kwasów omega-6 do omega-3. Przeciwdziała miażdżycy, a także  zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału. Bardzo korzystnie wpływa na układ trawienny, regulując przemianę materii. Duża zawartość beta-karotenu działa korzystnie na funkcjonowanie zmysłu wzroku oraz układ immunologiczny. 
 
Olej słonecznikowy 
To bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 oraz witaminy E, zwanej witaminą młodości. Wspomaga układ odpornościowy organizmu. Neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry. Co więcej, nadaje jej elastyczność i miękkość. Doskonały do sałatek, pieczywa czy skrapiania potraw, 
 
Olej z pestek winogron 
Witamina E obecna w oleju z pestek winogron wpływa pozytywnie na poziomu cholesterolu we krwi. Jest ona również jednym z najbardziej znanych przeciwutleniaczy oraz zapobiega występowaniu chorób spowodowanych przez wolne rodniki. Dodatkowo działa korzystnie na układ nerwowy i równowagę organizmu, chroni komórki przed starzeniem oraz  poprawia wygląd skóry.
 
Olej konopny 
Ma lekko orzechowy smak. Zawiera duże ilości witamin A, C, E, K i B oraz cynku wapnia i magnezu.  Charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym, wspomaga pracę serca, obniża ciśnienie tętnicze, wspiera układ immunologiczny, jak również zmniejsza stany zapalne stawów.
 
Olej kukurydziany 
Korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Regularne jego stosowanie poprawia metabolizm, usprawnia pracę jelit, pęcherzyka żółciowego i wątroby. 
 
 
 Moc olejów w jednej butelce 
Jeśli cenisz zdrowy styl życia, koniecznie zrób w swojej szafce miejsce na nowy olej! DuoLife RegenOil Liquid Gold™ to prawdziwe „płynne złoto” wśród najwyższej jakości olejów tłoczonych na zimno. Tym, co wyróżnia DuoLife RegenOil Liquid Gold™ jest działanie oparte na bazie 13 starannie wyselekcjonowanych olejów roślinnych, dobranych pod kątem działania przeciwutleniającego, wspomagających trwałość zawartych w produkcie kwasów Omega. Dodatkowo został wzbogacony o naturalną witaminę K2 MK7 oraz D3, łącząc tym samym cechy suplementu diety oraz żywności funkcjonalnej.
 
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo