Reklama
 
Planujesz zimowy wyjazd i zamierzasz spędzić ten czas na stoku? Ruch na świeżym powietrzu to idealna opcja na aktywny odpoczynek w czasie ferii.
 
 
 
Warto jednak pamiętać, że po wielogodzinnym szusowaniu niskie temperatury niekorzystnie na nas wpływają, dlatego po zejściu ze stoku najważniejsze jest, aby odpowiednio ogrzać organizm. Bardzo dobrze sprawdzi się sauna, ciepły posiłek lub gorąca czekolada z dodatkiem wina! Bogactwo czekolady doskonale łączy się z głębokim smakiem czerwonego wina, dzięki temu otrzymasz napój, który mocno Cię rozgrzeje. Poznaj nasz przepis!
 
 
Gorąca czekolada z dodatkiem czerwonego wina
Składniki:
2/3 szklanki półsłodkich kawałków czekolady
2/3 szklanki wytrawnego czerwonego wina Kondoli Saperavi, Marani 
½ szklanki mleka
½ szklanki zagęszczonego mleka
2 łyżeczki cukru (opcjonalnie)
szczypta soli
½ łyżeczki ekstraktu z wanilii
 
Sposób przygotowania:
W rondlu na małym ogniu połącz kawałki czekolady, czerwone wino Kondoli Saperavi Marani, mleko, mleko zagęszczone i cukier (opcjonalnie). Ogrzewaj, stale mieszając, aż kawałki czekolady się rozpuszczą, a napój będzie gorący. Zdejmij z ognia, dodaj ekstrakt z wanilii i sól. Rozlej do kubków.
 
Smacznego!
 
***
O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kacheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kacheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo