Reklama
 
Zamek Karpniki ma wszystko to, czym nie dysponują nowoczesne hotele i czego współcześnie stworzyć nie można: autentyczność, aurę tajemniczości oraz niepowtarzalny charakter.
 
Na przestrzeni wieków zamek należał do wielu możnych rodów śląskich, był wielokrotnie przebudowywany, aby w XIX w. z inicjatywy Hohenzollernów zyskać ostatecznie neogotycki wygląd.
 
 
 
 
 
 
Po spektakularnej renowacji przeprowadzonej w latach 2010-2014 obiekt zachwyca historycznym klimatem, oryginalnością wnętrz i liczbą zachowanych detali. Obecnie Zamek Karpniki to obiekt o charakterze butikowym, pełniący funkcję hotelową i gastronomiczną.
 
 
 
Do dyspozycji Gości w ofercie jest 20 komfortowych pokoi i apartamentów, restauracja, sala bilardowa, biblioteka, strefa wellness, siłownia, gabinet masażu. Restauracja z autorskim menu serwuje kreatywne dania nowoczesnej kuchni polskiej z elementami kuchni międzynarodowej. Wyselekcjonowane wina starannie dobrane do potraw dopełniają ofertę gastronomiczną. Malowniczy dziedziniec zamkowy od wiosny do jesieni służy jako patio restauracyjne. W zamku zorganizować można niewielkie spotkania biznesowe, uroczystości okolicznościowe, spotkania rodzinne oraz przyjęcia weselne.
 
 
Mając na uwadze prywatność Gości odpoczywających w zamku oraz korzystających z usług restauracji, obiekt nie jest udostępniony dla zwiedzających, podziwiać go można jedynie z zewnątrz. Średniowieczna fosa w symboliczny sposób, tak jak w minionych wiekach, w dalszym ciągu strzeże prywatności Gości. Rezydenci Zamku Karpniki mogą podziwiać historyczne pomieszczenia, które odtworzone zostały z niezwykłą dbałością o szczegóły. Artyści ręcznie wyklejali złote gwiazdki na sklepieniach, odtworzyli wzory kwiatowych arrasów, zabezpieczyli polichromie i malowane XVI- wieczne stropy. W zachwyt wprawiają oryginalnie XVI- wieczne sztukaterie oraz XIX-wieczne parkiety i boazerie. Wiele elementów wystroju wnętrz odtworzono na podstawie rycin i akwareli z albumów przechowywanych w archiwum w Darmstadt.
 
 
Zamek Karpniki ogrzewany jest wodą termalną z odwiertu o głębokości 2 km. Ekologicznie, zdrowo, z szacunkiem dla środowiska. Woda termalna pozyskiwana na terenie przyległym do zamku jest doskonałej jakości. W chwili obecnej każda łazienka hotelowa zasilana jest wodą z głębi ziemi, a Goście hotelowi mogą zażywać kąpieli w balii zasilanej wodą termalną. 
 
 
Na bazie wód termalnych powstać ma również ekskluzywne zaplecze spa. Zamek Karpniki wspólnie z gmina Mysłakowice planuje stworzyć partnerstwo publiczno-prywatne w celu przeprowadzenia drugiego odwiertu w poszukiwaniu wód termalnych i w przyszłości wspólnego ich wykorzystywania.  Badania wykazały, że na głębokości przeszło 3 km, w szczelinach, spodziewana jest woda o temperaturze między 90 a 110 stopni.  Jeśli nowy odwiert okaże się sukcesem, to w dalszym etapie inwestycji powstanie elektrownia geotermalna. Woda termalna o tak wysokiej temperaturze może być wykorzystywana jako energia cieplna, do zasilania basenów termalnych zewnętrznych, a także do ogrzewania chodników i dróg. Jest szansa, aby ten projekt rozpoczął się jeszcze w tym roku. 
 
Ten przepięknie odrestaurowany zamek znajduje się zaledwie 10 km od Jeleniej Góry. Polecany jest szczególnie dla osób szukających niesamowitych doznań estetycznych, komfortowych wnętrz, niepowtarzalnego wypoczynku oraz ciszy i spokoju.
 
Dane adresowe:
Termy Zamek Karpniki
ul. Łąkowa 1
58-533 Karpniki
Tel: +48 757122140
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
mat. prasowe
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo