Reklama
Wybór kierunku i miejsca na wypoczynek z najbliższymi to nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę oczekiwania wszystkich członków rodziny również tych najmłodszych. Warto odkryć w sobie dziecięce marzenia i dać się uwieść niezwykłej przygodzie, która czeka w Atlantis, The Palm w Dubaju. 
 
 
 
Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z trzech najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków egzotycznych wyjazdów. Jeszcze pół wieku temu Dubaj był niewielkim miasteczkiem na pustyni, gdzie samochody dzieliły jednopasmowe drogi z wielbłądami. W 1968 r., dwa lata po odkryciu złóż ropy naftowej, Dubaj zamieszkiwało zaledwie 65 tys. mieszkańców – tyle, ile liczy Zamość czy Tomaszów Mazowiecki. Dziś Dubaj jest atrakcją samą w sobie, przyciągając jak magnes biznes i turystykę. Uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, a efektem obowiązującego tu bardzo surowego prawa karnego jest zaskakująco niska liczba przestępstw. 
     
Atrakcje do utraty tchu
Kultowym miejscem na mapie Dubaju jest jedyny w swoim rodzaju 5* hotel Atlantis, The Palm, który swoją niezmiernie bogatą ofertą dla całych rodzin przyprawia o zawrót głowy. Wodne atrakcje i niezliczone propozycje aktywności gwarantują przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci małych i dużych uczestników wycieczki. Już sama droga do hotelu znajdującym się na końcu wyspy Palma Dżumejra dostarcza mocnych wrażeń, gdyż aby dostać się na miejsce, trzeba przejechać długą groblę, z której rozpościera się widok na spektakularną linię brzegową o długości 75 km. Sam ośrodek olśniewa powierzchnią, rozmachem i przepychem. Na terenie Atlantis, The Palm znajduje się 46-hektarowy park wodny Aquaventure i siedliska 65 tys. różnych morskich zwierząt. 
 
Według Trip Advisor 2017 Aquaventure Aquapark to najlepszy park wodny na Bliskim Wschodzie. W labiryncie zjeżdżalni, wodospadów w ogłuszającym szumie gigantycznych fal można poczuć atmosferę beztroskiej zabawy, a chwilę wytchnienia znaleźć na długiej na 700 metrów, dziewiczej plaży. Poszukiwacze adrenaliny mogą wdrapać się na dach 30-metrowej świątyni (stworzonej na wzór budowli ze starożytnej Mezopotamii) i dać się katapultować 
 
w pobliże miejsca, w którym „urzędują"... rekiny!  Młodsze dzieci znajdą mnóstwo atrakcji na wodnym placu zabaw Spashers, gdzie przygotowano dla nich mniejsze zjeżdżalnie i struktury.  
 
 
Podglądanie przyrody 
Niezaprzeczalnym atutem Atlantis, The Palm jest ambicja przybliżenia gościom bogactwa morskiej fauny, które w mistrzowski sposób jest prezentowane w The Ambassador Lagoon. W zjawiskowym oceanarium można podziwiać kilkadziesiąt tysięcy egzotycznych gatunków ryb, w tym jadowite skorpeny, piranie czy gigantyczne arapaimy. The Ambassador Lagoon jest częścią podwodnego świata zaginionej, mitycznej Atlantydy The Lost Chambers, który pobudza wyobraźnię i sugestywnie przenosi w inny wymiar.  Wizyta w The Lost Chambers jest wyjątkowym, interaktywnym doświadczeniem dzięki obecności na miejscu wykwalifikowanych edukatorów przekazujących w przystępny sposób  wiedzę na temat bogactwa podwodnego świata. 
 
   
Równie efektownym miejscem edukacyjnych w Atlantis, The Palm jest Zatoka Delfinów, na którą składa się siedem basenów oraz trzy interaktywne laguny, zatopione w 26 milionach litrów wody. To spełnienie marzeń każdego miłośnika przyrody, gdyż daje możliwość osobistego kontaktu ze zwierzętami podczas wspólnej zabawy. Przed pływaniem z delfinami każdy obowiązkowo bierze udział w seminarium edukacyjnym na temat treningu delfinów, ich fizjologii i znaczenia ochrony życia morskiego. Taka edukacja poprzez zabawę przekona nawet największego niedowiarka. 
 
Wyjazd z rodziną może być wspaniałą przygodą. Warto zainwestować trochę czasu i zaangażowania, ale przede wszystkim spojrzeć na świat oczami własnego dziecka, by odkryć w sobie czystą radość poznawania świata. 
 
 
Więcej informacji na temat Atlantis, The Palm: atlantisthepalm.com
Zdjęcia hotelu Atlantis, The Palm: brandatlantis.com.
 
mat. prasowe
 
 
 
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo