Reklama

Watchout Studio informuje, że do obsady filmu Zimna Gra dołączył amerykański aktor Bill Pullman, który wcieli się w postać głównego bohatera Joshuy Mansky’ego. 
 
 
Do szachowego pojedynku zasiądzie Bill Pullman, uznany amerykański aktor filmowy i teatralny mający na koncie ponad 90 wyjątkowych kreacji aktorskich. Znany jest z takich filmów jak Dzień Niepodległości (gdzie zagrał prezydenta Stanów Zjednoczonych), Zagubiona autostrada, Bezsenność w Seattle czy Kosmiczne jaja Mela Brooksa. Pracował między innymi z Davidem Lynchem, Lawrencem Kasdanem, Norą Ephron i Robem Reinerem. Laureat nagrody specjalnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno przyznawanej za wyjątkowy wkład w dorobek kinematografii. W ostatnim czasie otrzymał nominację do Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich - Critics Choice Award za rolę detektywa w nominowanym do Złotych Globów, znakomicie przyjętym serialu kryminalnym Grzesznica. Jego drugą pasją, zaraz po aktorstwie, jest budownictwo, które studiował w college'u. Wykorzystuje swoje techniczne umiejętności w pracy na rzecz lokalnych społeczności. Zbudował stodołę, w której siedzibę znalazł ośrodek kultury. Współpracuje z teatrem Cornerstone w Los Angeles, organizacją Concerned Citizens z Montany, wspiera też szpital St. James i Alfred University ze swojego rodzinnego miasta Hornell w stanie Nowy Jork.
 
Bill Pullman zastąpił Williama Hurta, który musiał zrezygnować z udziału w filmie. Aktor uległ niefortunnemu wypadkowi, w czasie wolnym, kilka dni po rozpoczęciu zdjęć.
 
Producenci Watchout Studio wraz z Danielem Baur – K5 International i agencją ICM Partners w ciągu 48 godzin przeorganizowali prace nad projektem tak, by umożliwić kontynuację zdjęć oraz zaangażować do filmu nowego odtwórcę głównej roli – Billa Pullmana. Dzięki współpracy całego zespołu, po zaledwie 3-dniowej przerwie, zdjęcia zostały wznowione według dotychczasowego harmonogramu. 
 
Bardzo dziękuję Williamowi Hurtowi za uwierzenie w opowiadaną przez nas historię. Życzymy mu wszyscy zdrowia i powrotu do pełni sił. Cieszymy się, że do obsady dołączył Bill Pullman, wszechstronny aktor z imponującym dorobkiem, który znakomicie odnalazł się w roli Joshuy Mansky’ego – powiedział Łukasz Kośmicki, reżyser filmu Zimna Gra.
 
ZIMNA GRA:
Za kulisy wielkiej międzynarodowej polityki i w ponadczasowy konflikt mocarstw wciągnie nas poruszający thriller i szpiegowska historia zapomnianego, genialnego mistrza szachowego Joshuy Mansky’ego (Bill Pullman). Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Czy możliwe jest, że w Polsce odbyła się kiedyś rozgrywka, która mogła skończyć się trzecią wojną światową?  
 
Zimna gra to najnowsza produkcja Watchout Studio, twórców takich produkcji, jak Bogowie i Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Po raz pierwszy w historii, polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej. 
 
Na planie, w wyjątkowej scenerii Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, spotykają się światowe sławy kina oraz wielokrotnie nagradzani polscy twórcy, m. in. Bill Pullman (Dzień Niepodległości, Grzesznica, Bezsenność w Seattle), Lotte Verbeek (Nic osobistego, Outlander, Rodzina Borgiów),  Corey Johnson (Kapitan Phillips, Ultimatum Bourne’a, Mumia) Aleksey Serebryakov (Lewiatan), Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem) oraz  Allan Starski (Lista Schindlera, Pokłosie, Pan Tadeusz) i Paweł Edelman (Pianista, Kamienie na szaniec, Wałęsa. Człowiek z nadziei) – całość w reżyserii Łukasza Kośmickiego.
 
Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą. 
 
Miejsce akcji: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, niczym kultowe Gotham City, stanie się świadkiem toczących się wydarzeń i miejscem tytułowej gry. Nieustająca tajemnica tego miejsca, nieodkryte sale, tajne przejścia, które rzadko można oglądać w innych produkcjach filmowych – sprawią, że Pałac raz jeszcze stanie się świadkiem swoich czasów. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana – PKiN jest jednym z głównych bohaterów tej elektryzującej gry…
 
Czasy się zmieniają – gra pozostaje ta sama. 
 
Zdjęcia do filmu realizowane są od lutego do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park Entertainment Group, dystrybucję światową koordynuje K5 International, a za krajową odpowiada Next Film. 
 
W ROLACH GŁÓWNYCH: BILL PULLMAN, LOTTE VERBEEK, JAMES BLOOR, COREY JOHNSON, ALEKSEY SEREBRYAKOV, ROBERT WIĘCKIEWICZ, NICHOLAS FARRELL, EVGENIY SIDIKHIN
 
CHARAKTERYZACJA: EWA DROBIEC, AGNIESZKA HODOWANA 
KOSTIUMY: EWA GRONOWSKA 
REŻYSER CASTINGU: JEREMY ZIMMERMANN, NADIA LEBIK
DŹWIĘK: JAROSŁAW BAJDOWSKI, MICHAŁ FOJCIK, BARTŁOMIEJ BOGACKI
MUZYKA: ŁUKASZ TARGOSZ 
MONTAŻ: ROBERT GRYKA 
SCENOGRAFIA: ALLAN STARSKI 
ZDJĘCIA: PAWEŁ EDELMAN 
KIEROWNIK PRODUKCJI: MAGDALENA MALISZ
PRODUCENT LINIOWY: JUSTYNA PAWLAK 
PRODUCENT WYKONAWCZY: OLIVER SIMON 
SCENARIUSZ: ŁUKASZ KOŚMICKI, MARCEL SAWICKI 
PRODUCENT: PIOTR WOŹNIAK-STARAK, KRZYSZTOF TEREJ, DANIEL BAUR 
REŻYSERIA: ŁUKASZ KOŚMICKI 
 
 
DYSTRYBUCJA POLSKA: NEXT FILM 
DYSTRYBUCJA MIĘDZYNARODOWA: K5 INTERNATIONAL
AGENT SPRZEDAŻY MIĘDZYNARODOWEJ: HYDE PARK INTERNATIONAL
KOPRODUKCJA: TVN S.A, NEXT FILM, PISF, ITI NEOVISION S.A., BIG CITY OUTDOOR, THE STORY LAB, PORĘCZENIA KREDYTOWE, KOSAFILM, GALERIA OLŚNIENIA - GO JUSTYNA CHODKOWSKA
 
Fot. Krzysztof Wiktor, The Coldest Game
mat. prasowe
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo