Reklama
nazywowkinach.pl – dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin 31 grudnia zaprasza na transmisję sylwestrowego koncertu z Filharmonii w Berlinie oraz na pokazy spektaklu „Szaleństwa. Rewia” z Londynu. 
 
 
W Sylwestra w wybranych kinach sieci Multikino o godz. 18.00 zaprezentowana zostanie retransmisja spektaklu „Szaleństwa. Rewia” z National Theatre w Londynie, zarejestrowanego w listopadzie br. podczas transmisji z cyklu National Theatre Live z udziałem Imeldy Staunton. 
Natomiast w kilku kinach ( kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, kino Kijów. Centrum w Krakowie,  Nowosolski Dom Kultury,  Stargardzkie Centrum Kultury i kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu) będzie można wziąć udział w bezpośredniej transmisji satelitarnej koncertu Berliner Philharmoniker. 
 
SZALEŃSTWA.REWIA
Nowy Jork, 1971. Na scenie podupadłego teatru na Broadwayu odbywa się zjazd byłych pracowników. Następnego dnia budynek ma zostać zburzony. Trzydzieści lat po swoich ostatnich występach, dziewczyny z rewii zbierają się, aby się napić, pośpiewać piosenki z dawno zapomnianych przedstawień i, ubarwiając ile się da, opowiedzieć koleżankom o swoich losach. Akcja koncentruje się na dwóch parach. Jedna to Buddy i Sally Durant Plummer, druga – Benjamin i Phyllis Rogers Stone. Sally i Phyllis były tancerkami i chórzystkami w rewii. Obie pary są niezadowolone ze swoich związków. Buddy, komiwojażer, ma romans z dziewczyną spotkaną w podróży; Sally jest wciąż bardzo zakochana w Benie, ale on jest tak zajęty sam sobą, że żona czuje się całkowicie opuszczona. Kobiety wspominają dawne życie w teatrze, śpiewają przeboje ze spektakli, wskrzeszając duchy przeszłości. W londyńskim spektaklu główne role żeńskie kreować będą Tracie Bennett, Janie Dee i Imelda Staunton, reżyseruje Dominic Cooke.
 
KONCERT SYLWESTROWY Z BERLINA
Szef Filharmoników Berlińskich Sir Simon Rattle przyzwyczaił już nas do nietu¬zinkowych programów sylwestrowych. Choć pojawiają się w nich utwory mniej znane, maestro zawsze wybiera kompozycje pogodne, skoczne lub przeciwnie – czarujące romantycznym wdziękiem pięknej melodii. Nie inaczej jest w tym roku. Simon Rattle chętnie przy takich okazjach sięga po kompozycje Antonína Dvořáka. W tym roku będzie to uwertura „Karnawał”. Ponadto usłyszymy fragment z baletu „Apollon musagète” Igora Strawińskiego pieśni z orkiestrą   Richarda Straussa, kilka utworów Leonarda Bernsteina i  suitę z baletu „Złoty wiek” Dmitrija Szostakowicza. Solistką będzie wybitna mezzosopranistka amerykańska Joyce DiDonato. Koncert rozpoczyna się o godz. 17.00.
 
PRZEKAZ
Rozpowszechnianiem cyklu transmisji i retransmisji teatralnych z cyklu „National Theatre Live” na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka www.nazywowkinach.pl została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120 tys. biletów.
 
SZALEŃSTWA. REWIA – LISTA KIN:
31 grudnia sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa (Ursynów, Targówek, Złote Tarasy), Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze
 
KONCERT SYLWESTROWY – LISTA KIN: 
Czechowice-Dziedzice kino Świt
Konin Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, kino Oskard
Kraków kino Kijów. Centrum
Nowa Sól Nowosolski Dom Kultury
Stargard Stargardzkie Centrum Kultury 
Wrocław kino Nowe Horyzonty
 

Zwiastun SZALEŃSTW.REWII

Zwiastun KONCERTU SYLWESTROWEGO

mat. prasowe

 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo