Reklama
to specjalna propozycja przygotowana dla studentów i doktorantów tej uczelni.
 
nazywowkinach.pl – dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin – wraz z siecią Multikino oraz Samorządami Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność poinformować, że od dziś (31.10.2017) sieć Multikino wprowadza w swoich warszawskich kinach specjalną zniżkę dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego na pokazy spektakli z londyńskiego National Theatre.
 
 
Pierwsza transmisja HD (przekaz LIVE) przedstawienia z cyklu „National Theatre Live” (NT LIVE) miała miejsce 25 czerwca 2009 r.: pokazano wtedy „Fedrę”, klasycystyczną tragedię Jeana Racine’a. W postać tytułową wcieliła się Helen Mirren, laureatka Oscara za rolę Elżbiety II w filmie „Królowa”, która wystąpiła później w „Audiencji” Petera Morgana, sztuce teatralnej autorstwa scenarzysty filmu. Spektakl był transmitowany w cyklu NT LIVE i wielokrotnie powtarzany na życzenie widzów. Dziś przedstawienia brytyjskiej sceny narodowej i innych londyńskich scen transmitowane i retransmitowane są w ramach cyklu NT LIVE do kilkuset miast świata. W spektaklach tych występują aktorzy doskonale znani z ekranów kin: Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller, Mark Strong, Chiwetel Ejiofor, Imelda Staunton, Helen McCrory, Ian McKellen, Patrick Stewart, Jude Law, Daniel Radcliffe, Andrew Garfield i inni.
 
Na wniosek Samorządów Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego Multikino wraz z nazywowkinach.pl przygotowało dla studentów i doktorantów tej uczelni specjalną zniżkę na pokazy z cyklu NT LIVE. Za okazaniem legitymacji będą oni mogli kupić bilet w cenie 28 PLN na wszystkie retransmisje spektakli teatralnych z Londynu prezentowane w Multikinach: Złote Tarasy, Ursynów i Targówek. Do końca 2017 r. będzie można jeszcze zobaczyć: „Anioły w Ameryce” Tony’ego Kushnera z Andrew Garfieldem (spektakl w dwóch częściach), komedię „Rozenkranc i Gildenstern nie żyją” Toma Stopparda z Danielem Radcliffe’em i Joshuą McGuire’em, „Kto się boi Virginii Woolf?” Edwarda Albeego z Imeldą Staunton i dramat „Yerma” Federica Garcíi Lorki z Billie Piper w roli tytułowej.
 
Rozpowszechnianiem cyklu transmisji i retransmisji teatralnych z cyklu „National Theatre Live” na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka www.nazywowkinach.pl została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120 tys. biletów.
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo