Reklama
Wyjechałeś na weekend za miasto bez dostępu do prądu? Będąc w podróży uświadomiłeś sobie, że kraj, w którym jesteś, ma inne wtyczki do prądu? W takich sytuacjach bez wątpienia warto znać triki, które znacząco wydłużą czas działania baterii w telefonie.
 
 
Smartfon jest urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Jest przydatny zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, dlatego warto, by zawsze działał. Jak więc sprawić, aby był gotowy do użytku nawet po kilku dniach bez stałego dostępu do energii elektrycznej?
 
Dbaj od nowości
To, jak będzie traktowany nowy telefon na samym początku, w dużej mierze determinuje czas pracy jego baterii. Kilkanaście lat temu, aby zwiększyć pojemność baterii konieczne było jej zresetowanie, tj. całkowite rozładowanie, a następnie naładowanie do pełna. Do dziś wiele osób ma zakodowany ten sposób działania. Warto jednak wiedzieć, że na obecne, posiadające baterie litowo-jonowe, smartfony taka procedura nie zadziała korzystnie. Przy nowszych urządzeniach warto dbać, aby nie rozładowywać ich do końca – wpłynie to negatywnie na żywotność baterii. 
 
Kontroluj obraz i dźwięk
Bardzo dużo energii w telefonach pochłania wyświetlacz. Warto pamiętać, że im jaśniejszy jest ekran, tym więcej zasilania pochłania. Dlatego też przy codziennym użytkowaniu warto stosować automatyczną regulację podświetlenia. Gdy wiadomo zaś, że telefon nie będzie ładowany przez dłuższy czas, należy ustawić jasność ekranu na możliwie najmniejszą wartość, która pozwala jeszcze na komfortowe korzystanie ze sprzętu. Pomóc w wydłużeniu czasu pracy baterii może również ustawienie wygaszania ekranu po krótkim czasie. Sprawi to, że nieużywany telefon szybko przejdzie w stan uśpienia. Warto też odpowiednio zarządzać dźwiękami w telefonie: dopasować poziom głośności do potrzeb, a także wyłączyć niepotrzebne sygnały np. powiadomień. Na wydłużenie czasu użytkowania baterii pozwoli również wyłączenie wibracji.
 
Wyłącz moduły łączności
Wszystkie aplikacje i wtyczki działające w tle pochłaniają ogromne ilości energii. Dlatego też korzystnie na stan baterii wpłynie wyłączenie nieużywanego Wi-Fi lub transferu danych 3G/LTE/4G. Jeśli nie korzystamy z internetu, warto wyłączyć obie opcje, w innym przypadku natomiast wystarczy jedna z nich. Warto dostosowywać ustawienia urządzenia do naszych potrzeb i np. wyłączyć lokalizację GPS, gdy nie jest to niezbędne.
 
Zarządzaj aplikacjami
Często zdarza się tak, że aplikacje, które zainstalujemy w celu przetestowania, pozostają w naszym telefonie nieużywane przez długi czas.  Tymczasem nie tylko zajmują one pamięć, lecz także często działają w tle, z czego niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zazwyczaj nie mamy również zwyczaju zamykania aplikacji, które uruchamiamy. Raz włączone w naszym telefonie programy działają cały czas, co sprawia, że telefon pracuje o wiele krócej, niż jest to możliwe. Warto więc zadbać o to, aby urządzenie funkcjonowało tylko z tymi elementami, których aktualnie potrzebujemy. Skutecznie wydłużyć czas działania baterii może także wyłączenie powiadomień i ustawienie dłuższego czasu aktualizacji social mediów.
 
Miej narzędzia awaryjne
Gdy wiemy, że przez kilka kolejnych dni będziemy odcięci od prądu, warto zadbać o dodatkowe urządzenia służące do podładowania telefonu. Jeśli możliwe będzie skorzystanie z auta najlepiej sprawdzą się oczywiście ładowarki samochodowe, gdy zaś nawet ono nie będzie dostępne, warto zaopatrzyć się w dobry PowerBank. – Obecnie tego typu urządzenia pozwalają na nawet 5-krotne naładowanie smartfonu. Dzięki posiadaniu odpowiedniej jakości banku energii będziemy mieć pewność, że telefon wytrzyma nawet kilkudniowy wyjazd bez prądu – mówi Agnieszka Medoń z GP Battery Polska.
 
mat. prasowe
 
 
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo