Reklama
Zatrzymuje małe, niewidoczne i potencjalnie szkodliwe cząsteczki zanieczyszczeń.
 
 
Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ usuwa 99,95% najdrobniejszych, potencjalnie  szkodliwych cząstek z domowego powietrza, o wielkości nawet do 0,1 mikrona. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w wychwytywaniu zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także pyłków, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne  oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. 
 
W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy. 
 
Wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ wyposażono w filtr 360° z mikrowłókien borokrzemianowcyh HEPA.  Technologia wychwytuje 99,95% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona zatrzymywanych w filtrze, rozprowadzając czystsze powietrze w pomieszczeniu.
 
James Dyson powiedział:“W powietrzu znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń niż jest w stanie uchwycić ludzkie oko. Inżynierowie Dyson skupili się na wychwytywaniu najdrobniejszych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Nasz unikalny szklany filtr HEPA 360 ° składa się z 1,1 m2 mikrowłókna borokrzemianowego, plisowanego 254 razy, co oznacza, że możemy wychwycić 99,95% cząsteczek, tak małych jak 0,1 mikrona.
 
Opatentowana technologia Dyson
Dzięki zastosowaniu wydajnej technologii Air Multiplier ™ i ruchom oscylacyjnym oczyszczacz Dyson wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza.
 
W najnowszym oczyszczaczu Dyson Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. W ten sposób do pomieszczeń wypuszczany jest strumień oczyszczonego powietrza o dalekim zasięgu.
 
 
Dodatkowe informacje
2,5 mikrona
2,5 mikrona to małe cząsteczki zawieszone w atmosferze. Są to cząstki stałe o wielkości 2,5 mikrona lub mniejszej. Dla porównania:
• Roztocza kurzu = około 100-300 mikronów
• Piasek na plaży = ponad 100 mikronów
• Sieć pająka = 2-3 mikrony
• 0,1 mikrona = około 100 razy mniejsza niż ludki włos
 
 
Dyson w liczbach:
• Podczas opracowywania tej technologii, powstało 450 prototypów.
• W ciągu ostatnich czterech lat Dyson zatrudnił ponad 1000 nowych inżynierów. Rozbudowa kampusu o wartości 250 milionów funtów pozwoli stworzyć kolejne 3000 miejsc pracy. Przedmiotem zainteresowania będzie inżynieria elektroniki. W tym roku Dyson zatrudnił do zespołu ponad 50 nowych członków.
• Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
• Dyson obecnie rekrutuje 300 inżynierów do swojego zespołu inżynierów. 
 
Dołącz do zespołu ponad 2000 inżynierów i naukowców.
 
Więcej informacji na stronie: www.dyson.pl
 
mat. prasowe
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo