Reklama
Ostatni dzwonek przed Dniem Kobiet, a Ty nadal głowisz się nad prezentem? Pamiętaj, że komplet garnków, super nowoczesny mop obrotowy czy kolejna forma do tarty to nie są podarunki w dobrym guście. Jeśli chcesz sprawić jej niespodziankę, podaruj książkę – to zawsze jest dobry pomysł na prezent! 
 
     
Dagmara Skalska „Osobowość pełna magii” 
Książka Dagmary Skalskiej to pogłębiona analiza 47 podświadomych mechanizmów, które blokują człowieka przed byciem szczęśliwym. Autorka definiuje i szczegółowo opisuje je w podziale na 9 typów osobowości, skonstruowanych w oparciu o starodawną typologię, zwaną Enneagramem. Zakorzeniona w filozofii starożytnego Wschodu nauka o ludzkiej naturze pomaga odkryć antidotum na negatywne emocje oraz uczy, jak ochronić się przed niekorzystnymi decyzjami i destrukcyjnymi zachowaniami, które sprawiają, że czujemy się nieszczęśliwi. 
 
Dagmara Skalska od kilku lat skutecznie motywuje Polki do pozytywnych zmian przekonując, że duża część satysfakcji z życia jest w ich rękach. Znana propagatorka filozofii pozytywnego egoizmu tym razem sięga głębiej. Korzysta z mądrości starodawnego Enneagramu, by wskazać swoim czytelniczkom nowe perspektywy rozwoju – swoistą mapę osobowości, której poznanie sprawia, że życie staje się prostsze. Niemożliwe? A jednak!
 
Mechanizmy, które blokują Cię przed szczęściem
Rodzaje osobowości, o których pisze Dagmara, to pogłębiona analiza usposobienia człowieka, podzielona na dziewięć, charakterystycznych typów. Wyróżniamy: Jedynkę-Reformatora, Dwójkę-Dawcę, Trójkę-Zdobywcę, Czwórkę-Tragicznego Romantyka, Piątkę-Obserwatora, Szóstkę-Adwokata Diabła, Siódemkę-Epikurejczyka, Ósemkę-Władcę oraz Dziewiątkę-Mediatora. Każda z tych osobowości kryje w sobie tzw. przeszkadzające mechanizmy. Uformowały się już w naszym dzieciństwie, ale w wyniku przeróżnych doświadczeń kształtują się również przez całe życie. Co ciekawe,  mechanizmy te są dla nas zupełnie niewidoczne. Działają w naszej podświadomości i powodują, że wpadamy często w te same schematy i sytuacje. Mimowolnie odtwarzamy je następnie w naszych relacjach partnerskich, w pracy, w domu. W rzeczywistości szkodzą nam, a my - jeśli nie jesteśmy świadomi ich istnienia - wpadamy w błędne koło. Ma to przełożenie w relacjach rodzinnych, zawodowych oraz partnerskich. Jak więc rozpoznać przeszkadzające mechanizmy i w jaki sposób sobie z nimi radzić? Przekonaj się sama!
 
Książka Dagmary nie należy do łatwych i przyjemnych. W trakcie jej lektury zapewne kilka razy będziesz miała ochotę pchnąć nią o ścianę, spalić, wyrzucić, zniszczyć… i nigdy więcej do niej nie wrócić. Będą towarzyszyć Ci skrajne emocje: dyskomfort, oburzenie, odrzucenie, wyparcie, aż wreszcie, po dłuższej chwili podejmiesz nieśmiałą próbę przyjrzenia się swojemu życiu z nieco innej perspektywy, weźmiesz głęboki oddech i wrócisz do książki, by na nowo skonfrontować jej treść ze swoim życiem. „Osobowość pełna magii” oferuje Ci cenne narzędzie do poznania siebie i odkrycia swojego potencjału. Oprócz zdefiniowania przeszkadzających mechanizmów i związanych z nimi złych nawyków, daje również wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Uświadamia, że za każdym mechanizmem kryje się potencjał. Po lekturze książki piłka jest zatem po naszej stronie boiska – to od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy tę wiedzę. Szczęście jest bowiem stanem umysłu. Szczęście jest wyborem. 
 
O autorce:
Dagmara Skalska –  pisarka, blogerka, inspiratorka. Założycielka Projektu Egoistka, wspierającego kobiety w budowaniu wewnętrznej mocy, miłości własnej i autentyczności. Wspólnie z ukochanym mężem – śp. Tomaszem Skalskim – stworzyli filozofię pozytywnego egoizmu. Prowadzi blog projektegoistka.pl i społeczność na FB, skupiającą ponad 85 tys. osób. Prowadzi swój cykl "Trening pozytywnej egoistki” w "Pytaniu na śniadanie” w TVP, felietonistka magazynu "Samo Zdrowie". Pasjonatka świadomego oddychania i świadomego życia. Malarka. Ukończyła kursy oddechowe Art of living, posiada drugi stopień Reiki, korzysta z buddyjskich narzędzi pracy z umysłem. Certyfikowany nauczyciel Calligraphy Health System. Ze swoimi kampaniami "Egoizm to nie grzech!” dotarła do przeszło 300 tys. Polek, bezpośrednio spotkała się z ponad 10 tys. kobiet w ramach warsztatów i spotkań.         
 
 
Katarzyna Niezgoda „Pięścią w szklany sufit”
„Klasyczne uwarunkowania kulturowe sprawiają, że kobieta czuje się notorycznie niedowartościowana i ciągle musi coś udowadniać, a mężczyzna ma to w zasadzie dane. Przez lata pracy w biznesie przekonałam się, że panowie rywalizując o stanowiska kobiet jako konkurentek w swoich kalkulacjach nie uwzględniają w ogóle. A kobiety, żeby się przebić, zwłaszcza w zmaskulinizowanych instytucjach, muszą udowodnić, że mogą więcej i więcej potrafią. (…) Ale prawda jest taka, że one rzeczywiście na swym stanowisku potrafią działać skuteczniej niż panowie.”
Katarzyna Niezgoda 
 
Co sprawia, że kobiety czują się niedowartościowane i odczuwają presję konieczności ciągłego udowadniania swoich kompetencji? Skąd pojawiają się u nich blokady, które uniemożliwiają skuteczne dążenie do samorealizacji? Okazuje się, że problem często tkwi w ich głowach. 
 
Kobiety zbyt często ulegają stereotypom, które ograniczają ich starania w procesie walki o lepszą pozycję zawodową. Według Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i badania, przeprowadzonego na 700 Polkach w ramach ogólnopolskiej kampanii #StaćMnieNaSukces, „ponad połowa kobiet (56%) przyznaje się do wyrzutów sumienia, kiedy chce zostać w pracy kosztem czasu z rodziną, 70% kobiet rezygnuje z czasu tylko dla siebie, bo uważa, że rodzina jest ważniejsza i tylko niespełna 8% kobiet odczuwa pełen komfort podczas realizacji swoich pasji.” Wyniki te wyraźnie pokazują, jak wiele jest w tej materii jeszcze do zrobienia. Sukces kobiety w biznesie często w dużej mierze zależy od niej samej. Katarzyna Niezgoda radzi, jak pokonywać negatywne przekonania i nawyki, które torują drogę do osiągnięcia satysfakcji zawodowej. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu udowadnia, że czasem niewielka zmiana w sposobie myślenia wystarczy, by pozbyć się ograniczeń, które istnieją w głowie, a przez które to bariery kobiety często rezygnują ze swoich marzeń. Tytułowy „szklany sufit” to ograniczenia, które kobiety często stawiają sobie same na drodze do sukcesu. Jak zatem go osiągnąć? Przede wszystkim trzeba pielęgnować swoje marzenia, ale nie należy na nich poprzestawać, tylko przekuwać je w cele. 
 
„Pięścią w szklany sufit” to praktyczny poradnik-motywator zarówno początkującej, jak i aktywnej kobiety sukcesu. Znajdziemy w nim wiele, opartych na doświadczeniu Katarzyny Niezgody wskazówek, dotyczących pokonywania barier i blokad, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu. Przeświadczenie, że kobiety są traktowane po macoszemu i zdecydowanie gorzej niż mężczyźni, jest jednocześnie pretekstem. Wymówką do tego, żeby nie walczyć o swoje marzenia. Jak pisze Niezgoda, w psychologii zjawisko to nazywane jest „autohandicap”. W praktyce kobieta zaniża sobie poprzeczkę w drodze do kariery, by ewentualną późniejszą porażkę, móc wytłumaczyć czynnikami zewnętrznymi. Zdaniem autorki między innymi właśnie takie zachowania decydują o mniejszym udziale kobiet w biznesie oraz ich awansach. 
 
O autorce:
Katarzyna Niezgoda –  uznana ekspertka ds. zarządzania zmianą. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia prawnik, pracę zawodową rozpoczęła w kancelarii adwokackiej. Następnie przeszła do biznesu, gdzie pełniła wiele menedżerskich stanowisk w obszarze HR. Od 1997 r. zasiadała w zarządach firm Nestlé Polska, BPH oraz Pekao. Od grudnia 2010 r. do czerwca 2012 r. pełniła funkcję  prezesa spółki DCG, właściciela marki Deni Cler Milano. Na swoim koncie ma wiele zawodowych wyróżnień, miedzy innymi tytuł Dyrektora Personalnego Roku, wyróżniona wśród najbardziej wpływowych Polek magazynu Forbes oraz Home & Market. 
 
 
Karolina Szostak „Mój spektakularny detoks”
Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nigdy się nie odchudzali i tych, którzy na diecie są przez całe życie. Schudnąć to wielka sztuka, ale utrzymać wagę – jeszcze większa. Udało Ci się schudnąć – za Tobą wiele miesięcy wyrzeczeń i morderczych treningów – ale opłacało się, wyglądasz świetnie! Sukces świętujesz codziennie „niewinnym”, czekoladowym ciastkiem w ulubionej kawiarni…? Możesz mieć pewność, że na drodze do Twojej wymarzonej sylwetki stanie Twój największy wróg: efekt jo-jo. Karolina Szostak doskonale zna ten scenariusz, bo jak sama przyznaje, przez całe życie stosowała przeróżne diety odchudzające, z mniejszym lub większym sukcesem, niestety zawsze kończące się tak samo – przybieraniem na wadze. Tak jednak było 30 kilogramów temu… 
 
Dziś jest szczęśliwą, pewną siebie kobietą, a wszystko za sprawą niesamowitej przemiany, która zaszła nie tylko w jej ciele, ale i głowie. Nie stało się to jednak tylko za sprawą diety. W przypadku decyzji o zmianie nawyków żywieniowych należy działać kompleksowo, nie zapominając o aktywności fizycznej i tzw. „przypominajce”, czyli regularnym oczyszczaniu organizmu. W swojej najnowszej książce „Mój spektakularny detoks” zdradza, co robić, by utrzymać wagę po odchudzaniu i uniknąć efektu jo-jo. 
 
Statystyki nie kłamią – około 80% osób, które straciły na wadze, wraca do swojej poprzedniej wagi (częściej z nawiązką) w przeciągu dwóch lat. Kiedy półtora roku temu Karolina podjęła decyzję o odchudzaniu, nie spodziewała się ogromnego sukcesu, który ją czekał – zarówno ją, jak i współautorkę książki Martę Kordyl, bo obie postanowiły zmienić swoje życie i zawalczyć o siebie oraz swoje lepsze samopoczucie. Nowo zrodzona pasja do zdrowego stylu życia sprawiła, że zaprzyjaźniły się i postanowiły zgłębiać wspólne zainteresowania. Tak powstała książka „Moja spektakularna metamorfoza” która okazała się bestsellerem, a „Mój spektakularny detoks” jest jej kontynuacją. 
 
„Mój spektakularny detoks” to praktyczny poradnik, z którego dowiemy się, czym jest tytułowy detoks i dlaczego jest tak ważny w procesie utrzymania wagi w trakcie kuracji odchudzającej. W książce, oprócz cennych porad i wskazówek żywieniowych, a także przykładowych zestawów ćwiczeń fizycznych, znajdziemy wiele smacznych i prostych przepisów na potrawy, które można spożywać zarówno w trakcie detoksu, jak i tuż po nim. Książka to przede wszystkim doskonałe uzupełnienie i wsparcie w trakcie odchudzania. Aby cały „projekt” się powiódł, do całkowitej zmiany myślenia o odżywianiu i rezygnacji ze złych (choć często bardzo przyjemnych) nawyków żywieniowych należy włączyć aktywność fizyczną i regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że ani waga, ani centymetr krawiecki nie wskażą już nigdy wartości sprzed kuracji odchudzającej. 
  
O autorkach:
Karolina Szostak – popularna dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna. Od ponad 20 lat związana z Polsatem – przez wiele lat była jedyną kobietą pracującą w jego sportowej redakcji. Wierna fanka siatkówki, piłki i sztuk walki. Uwielbia podróże i dobre kino. 
Marta Kordyl – dziennikarka, copywritera, scenarzystka. Pracowała dla wielu poczytnych czasopism. Wspólnie z Karoliną prowadzi program „Po zdrowie z Martą i Karoliną”, w  którym zachęcają do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. 
 
***
Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe (www.facebook.com/edipresseksiazki; www.instagram.com/edipresseksiazki).
 
mat. prasowe
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo