Reklama
pod redakcją Laury Caldwell i Lesliego S. Klingera
ze wstępami Scotta Turowa i Barry’ego Schecka
 
Efekt współpracy znanych pisarzy i uniewinnionych osób wraz z niepublikowanym wcześniej esejem Arthura Millera
 
Wzorując się na wybitnych demaskatorach z przeszłości, grupa oburzonych literackich sław Ameryki jednoczy się, by stawić czoło koszmarowi bezprawnych wyroków.
 
„Anatomia niewinności to bardzo ważna książka, która ukazuje triumfy i osobiste tragedie niesłusznie skazanych. Wszystkie zawarte w niej opowieści trzymają czytelnika na muszce i powinny stanowić zarazem wyzwanie i przestrogę. Są niezapomniane, wstrząsające i niepozbawione nadziei.”
Michael Connelly, autor bestsellerowych serii powieści o Harrym Boschu i Mickeyu Hallerze
 
Wyjątkowy zbiór piętnastu historii o niesprawiedliwych wyrokach, który z pewnością osłabi wiarę w amerykański system karny… Przejmująca i zapadająca w pamięć antologia wzbogacona cennymi komentarzami dołączonymi na końcu każdego rozdziału przez redaktorów.”
fragment wyróżniającej recenzji z „Kirkus Reviews”
Niesłuszne wyroki, przez długi czas uznawane za anomalie statystyczne w sprawnie działającym wymiarze sprawiedliwości, wydawane są obecnie z zatrważającą regularnością. Niewiele osób rozumie jednak, w jaki sposób i dlaczego tak się dzieje, nieliczni także zdają sobie sprawę z dalekosiężnych konsekwencji, jakie ponosi szczęśliwa garstka tych, którzy zostali oczyszczeni z zarzutów lata po dowiedzeniu swojej niewinności.
 
W tej przełomowej antologii czternaścioro uniewinnionych więźniów opowiada swoje historie plejadzie uznanych autorów kryminałów i thrillerów, wśród których znaleźli się: Lee Child, Sara Paretsky, Laurie R. King, Jan Burke i S.J. Rozan. Sprawę innego uwolnionego bada w niepublikowanym dotąd eseju słynny dramatopisarz Arthur Miller. Zdumiewająca, jedyna w swoim rodzaju współpraca zaowocowała świadectwami niezwykłych przypadków niewinnych mężczyzn i kobiet, którzy zostali skazani za popełnienie poważnych przestępstw i rzuceni na pożarcie olbrzymiemu, niedoskonałemu systemowi sądownictwa karnego w Stanach po to, by wreszcie – cudownym zrządzeniem losu – oczyścić się z zarzutów.
 
Zapowiedziani przez autora bestsellerów Scotta Turowa oraz uznanego prawnika Barry’ego Schecka mistrzowie narracji jak nikt inny potrafią przedstawić dramat towarzyszący niesłusznym wyrokom skazującym. Lee Child opowiada o Kirku Bloodsworthie, który obsesyjnie śledził informacje na temat rozwijającej się dziedziny badań DNA, mając skrytą nadzieję, że to w niej kryje się klucz do jego uniewinnienia. Ostatecznie okazał się pierwszą osobą na świecie, która została uwolniona z celi śmierci właśnie na podstawie dowodów genetycznych. Sędzia John Sheldon i pisarka Gayle Lynds wspólnie opisują doświadczenia Audrey Edmunds, niesłusznie skazanej, która usiłowała wychowywać swoje dzieci z dala od domu, zza więziennych krat. Oczyszczona z zarzutów Gloria Killian podsumowuje natomiast S.J. Rozan swoją drogę – od nieszczęsnego „pukania do drzwi” i początkowego szoku wywołanego niesprawiedliwym oskarżeniem aż do blizn, które za ich sprawą nosi do dzisiaj.
Zebrane w Anatomii niewinności przejmujące opowieści drobiazgowo opisują każdą stronę bolesnego doświadczenia, jakim są niesłuszne wyroki, i zmuszają czytelników do refleksji nad wadami i nierzadko okrutnymi realiami amerykańskiego systemu sądownictwa karnego.
Laura Caldwell jest utytułowaną założycielką i dyrektorką programu Life After Innocence działającego przy Loyola University Chicago School of Law, a także autorką czternastu książek, między innymi serii powieści o Izzym McNeilu oraz Long Way Home. Mieszka w Chicago w stanie Illinois.
 
Leslie S. Klinger to redaktor bestsellerowych wydań The New Annotated Sherlock Holmes, The New Annotated Dracula i The New Annotated H.P. Lovecraft. Jest praktykującym adwokatem i członkiem stowarzyszenia Baker Street Irregulars. Mieszka w Malibu w Kalifornii.
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo