Reklama
W październiku uszy i oczy świata biznesu będą zwrócone w stronę Katowic i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tam bowiem odbędzie się największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP. Postęp technologiczny w kontekście ludzi i odpowiedzialności to temat przewodni 8 Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała.
 
 
Organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach kongres, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gospodarczych o zasięgu globalnym. W poprzednim roku, udział w 110 panelach wzięło ponad 6000 uczestników z całego świata. Klamrą spinającą wszystkie edycje kongresu, jest motto: „Nauka-Biznes-Samorząd. Razem dla Gospodarki”. Każdego roku, RIG definiuje nowy problem, który stanowi punkt wyjścia do dyskusji i spotkań w ramach EKMŚP. Tegoroczna edycja, która odbędzie w dniach 17 - 19 października, opatrzona jest hasłem przewodnim „Technologie, człowiek, odpowiedzialność”.
 
Przedsiębiorcy prowadzą swoje biznesy w dobie rewolucji technologicznej. Na świecie pojawiają się co raz bardziej zaawansowane i innowacyjne narzędzia i rozwiązania, które mają na celu ułatwienie funkcjonowania i rozwoju własnej firmy. Jednak rodzi to również zagrożenie, że w pędzie za cyfrowymi nowinkami, zgubimy to, co dla MŚP jest najważniejsze, czyli ludzi. O tym, jak odpowiedzialne wdrażać i korzystać z technologii w przedsiębiorstwach, będziemy rozmawiać na 8 edycji EKMŚP – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
 
W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędą się sesje panelowe i warsztaty, z udziałem polityków i naukowców, ale przede wszystkim przedsiębiorców. Obecność na kongresie zapowiedzieli już członkowie polskiego rządu, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, który otworzy całe wydarzenie 17 października przemówieniem na sesji inauguracyjnej.
 
Wśród wielu tematów, które poruszone zostaną na kongresie, dużo miejsca poświęcono innowacjom, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i wdrażania e-administracji publicznej. Ponadto, w ścieżkach ujęto takie obszary, jak rynek pracy, ekologia, prawo czy, co równie istotne, pasja i czas wolny. Nowością w tym roku jest specjalna ścieżka dedykowana przemysłowi – badaniom naukowym, współpracy z otoczeniem, wpływowi na środowisko. W „Śląskie. Dialog przemysłowy” dyskutować będzie się o elektromobilności, rozwoju branży automotive, a także branży paliwowo – energetycznej oraz współpracy logistycznej w ramach Grupy V4.
 
Tradycyjnie, EKMŚP połączony jest z Targami Biznes Expo, na których wystawcy prezentują rozwiązania i ofertę dedykowaną firmom sektora małej i średniej przedsiębiorczości.
 
Celem, jaki przy organizacji kolejnych edycji EKMŚP stawia sobie RIG, jest budowanie przestrzeni do współpracy międzynarodowej. W tym roku szczególną wagę zwrócono na zacieśnianie relacji pomiędzy przedsiębiorcami Grupy Wyszehradzkiej.
 
Większość wydarzeń kongresowych odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy placu Słowika i Antalla 1 w Katowicach. Miasto Katowice, podobnie jak wzorem lat ubiegłych, jest współgospodarzem Kongresu.
 
Aktualne informacje dotyczące 8. edycji Europejskiego Kongresu MŚP można śledzić na stronie internetowej: www.ekmsp.eu lub w mediach społecznościowych @KongresMSP. Rejestracja na kongres odbywa się za pośrednictwem formularza. Udział w kongresie jest bezpłatny.
 
Szerszych informacji na temat Europejskiego Kongresu MŚP udziela:
Przemysław Walas, tel. 790 337 287, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
Więcej informacji o organizatorze: www.rig.katowice.pl
 
Oficjalne hashtagi Kongresu:
#EKMSP2018 #TBE2018 #RIGKATOWICE #EKMSP2018 #TBE2018 #KongresMSP #RIGKatowice
#nauka_biznes_samorząd #RazemDlaGospodarki #Katowice
 
 
Organizator Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
Główny Współorganizator: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Współorganizator:
Krajowa Izba Gospodarcza,
Współgospodarze:
Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Wojewoda Śląski,
Patronat:
Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo